Panorāma

Kompetencēs balstītas mācības – izglītības nākotne!

Panorāma

Saeimā izjautā NEPLP kandidātus

Valdības vadītājas popularitāte strauji samazinās

Straujumas popularitāte sarūk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Valdības vadītājas Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) reitings viņas premjerēšanas laikā piedzīvojis rekordaugstu kritumu, taču partijai “Vienotība” tas sācis pieaugt, liecina jaunākie ''Latvijas faktu”  socioloģiskās aptaujas dati.

Aizvadījusi divus gadus valdības vadītājas amatā un piedzīvojusi plašu sabiedrības atbalstu, uzņemoties amata pienākumus,  tagad Laimdota Straujuma savas darbības vērtējumā piedzīvo lielāko kritumu

Straujumas darbu novembrī pozitīvi un drīzāk pozitīvi vērtē 30,1% pilsoņu, bet negatīvi un  drīzāk negatīvi vairāk nekā puse – 54,7%.

Savulaik sākot darbu, Straujumai bija liels sabiedrības uzticības kredīts, bet šo nepilnu divu gadu laikā tas krietni sarucis. Mazāk kļuvis to, kuri Straujumas darbu vērtē pozitīvi, un mazāk to, kuriem vispār nav viedokļa par valdības vadītājas darbu.

Sociologs Aigars Freimanis norāda, ka premjerministres reitingi īpaši strauju kritumu piedzīvo kopš šā gada septembra: “Domāju – mainījusies nav viņa pati. Un nav tā, ka nav attaisnojušās viņas gaitas. Bet cilvēki aizvien vairāk ir vīlušies tajā, ko dara vai nedara valdība.”

Savukārt jaunākie “Latvijas faktu” aptauju rezultāti par politiskajām partijām rāda, ka novembrī populārākā vēl aizvien ir “Saskaņa”. Par to būtu gatavi balsot 18,1% vēlētāju, kas gan ir krietni mazāk nekā oktobrī. No valdības partijām populārākā ir Zaļo un zemnieku savienība, kuru novembrī atbalstītu 14,9%.

Novembrī atbalstītāju skaits pieaudzis Nacionālajai apvienībai, par kuru savu balsi būtu gatavi atdot 8,2% vēlētāju un “Vienotībai” – premjeres partija novembrī ir ceturtā populārākā.

Ja Saeimas vēlēšanas būtu šomēnes, kā pēdējā Saeimā iekļūtu Latvijas Reģionu apvienība, kurai atbalstu pauduši 5,6 % vēlētāju. Tas ir gandrīz par procentu vairāk nekā oktobrī. Novembrī reitings pieaudzis arī mazākajai opozīcijas partijai “No sirds Latvijai”, taču tas nepārsniedz iekļūšanai parlamentā nepieciešamo 5% barjeru. 

Freimanis skaidro, ka, veicot vēlētāju aptauju, jaunajos reitingos ir ietverts laiks, kad sākās neskaidrība ap aviokompāniju “airBaltic”, taču tas nav atstājis iespaidu uz reitingu kritumiem.

LTV ziņo –  aizvien vairāk Saeimas kuluāros izskan, ka valdības krišana ir nenovēršama, lai arī premjere partijas biedriem sacījusi, ka pati neatkāpsies.

Nākamnedēļ gaidāmais “Vienotības'' kongress licis Straujumas oponentiem  “Vienotībā” nogaidīt ar viņas demisijas panākšanu un censties to īstenot pēc kongresa 5.decembrī. Sociologs situāciju  salīdzina ar 2007.gadu, kad pēc budžeta pieņemšanas atkāpās premjers Aigars Kalvītis, visticamāk, partijas spiediena rezultātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti