Panorāma

Vairāki desmiti pašvaldību deputātu noliek mandātu

Panorāma

VID aptur portāla "ss.lv" saimniecisko darbību

Nefroloģijas nodaļai Jurģi

Stradiņa slimnīcas nieru slimību nodaļa pārceļas uz jaunajām telpām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (Stradiņa slimnīcas) Nefroloģijas jeb nieru slimību nodaļa trešdien, 2. augustā, pārceļas no senās mājvietas 23. korpusā uz jauno A korpusu, informē slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Jaunās telpas atbilst mūsdienīgas slimnīcas standartiem – pacienti ārstēsies divvietīgās gaišās un plašās palātās, kas ir aprīkotas ar jaunākās paaudzes māsu izsaukšanas sistēmu. Nodaļā ir vairākas procedūru telpas, plašs māsu postenis, telpas pacientu un darbinieku ērtībām.

Pacienti, kuri jau šobrīd ārstējas nodaļā, pārcelsies uz jaunajām telpām un turpinās ārstēšanos jaunajā nodaļā, bet tie pacienti, kuri nodaļā iestāsies 3. augustā, ārstēšanos uzsāks jaunajās telpās.

Nodaļā ir 21 pacientu divvietīga palāta un divas vienvietīgas palātas izolācijas režīmam. Katrā palātā ir izbūvēta labierīcību telpa.

"Nefroloģijas nodaļas jaunās telpas ir neapšaubāmi labākas. Tās ir kā vizītkarte augstas kvalitātes un profesionalitātes ārstniecībai. Manuprāt, arī paši darbinieki ir patīkami satraukti, jo pacientu komforts šajās telpās ir neizmērojami labāks – līdz šim pacientiem nācās dzīvot pa četriem vai pat pieciem vienā telpā," norāda nodaļas vadītājs profesors Aivars Pētersons.

Viņš stāsta, ka 23. korpuss ietilpis 1910. gadā celtās ēkas sastāvā ar tā laika loģistiku, kas ir novecojusi un prasa kapitālu rekonstrukciju.

Jau ziņots, ka Stradiņa slimnīcas jaunais korpuss atklāts šā gada 1. jūnijā, kad darbu uzsāka poliklīnika un pacientu plānveida uzņemšana. Jūlija vidū uz jaunajām telpām pārcēlās slimnīcas Apvienotā laboratorija, kas piedāvā paplašinātas iespējas dažādiem laboratoriskiem izmeklējumiem. Uz jauno korpusu pārcelsies arī uroloģijas, endokrinoloģijas, reimatoloģijas, otorinolaringoloģijas, gastroenteroloģijas, endoskopiju nodaļas, kā arī diagnostiskā radioloģija. Darbs jaunajās telpās tiek uzsākts pakāpeniski, saņemot un uzstādot visas nepieciešamās iekārtas. 

Jaunā korpusa pirmās kārtas kopējais finansējums ir 87,44 miljoni eiro. No tiem 24,08 miljoni eiro ir piesaistītie līdzekļi no Eiropas Reģionālā attīstības fonda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti