Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības izmaksas pieaugušas par 30,7 miljoniem eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunā A korpusa otrās kārtas būvniecības izmaksas provizoriski pieaugušas par trešdaļu jeb 30,684 miljoniem eiro, otrdien, 23.oktobrī, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē sacīja slimnīcas valdes loceklis Jānis Komisārs.

Pēc Komisāra paustā, sākotnējās projekta izmaksas bija 91,069 miljoni eiro, tomēr tagad izmaksas pieaugušas par 30,684 miljoniem eiro, kā rezultātā būs nepieciešams papildu finansējums, lai iecerēto projektu īstenotu.

Kā informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Agnese Tomsone, ministrija iepazinusies ar izmaksu palielināšanās iemesliem un piekrīt, ka papildu finansējuma nepieciešamība ir pamatota.

Šī iemesla dēļ ministrija iesniegusi Finanšu ministrijā (FM) papildu finansējuma pieprasījumu.

VM patlaban nosūtījusi saskaņošanai informatīvo ziņojumu "Par papildu nepieciešamo publisko finansējumu "VSIA Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" jaunā A korpusa būvniecības otrās kārtas infrastruktūras attīstībai" un protokollēmuma projektu, lūdzot atbalstīt finansējumu līdz 30 684 miljoniem eiro no valsts budžeta. Tādējādi tiktu palielināts A korpusa būvniecības otrās kārtas attīstības projekta nacionālais publiskais līdzfinansējums būvdarbu sadārdzinājuma segšanai, autostāvvietas izbūvei un aprīkojumam un medicīnas tehnoloģiju iegādēm, tostarp hibrīdzāles izveidei ķirurģiskajā blokā.

Jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu iecerēts izskatīt Ministru kabinetā kopā ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu iesniegtajiem prioritāro pasākumu pieteikumiem likumprojekta "Par valsts budžetu 2019. gadam" un "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2019., 2020. un 2021. gadam" sagatavošanas un izskatīšanas procesā atbilstoši valsts budžeta finansiālajām iespējām.

Kā norādīja FM un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pārstāvji, pagaidām nepietiek informācijas izmaksu pieauguma pamatotības izvērtēšanai, tomēr FM līdz 2.novembrim iesniegs savu atzinumu par to. FM Eiropas savienības fondu uzraudzības departamenta direktore Diāna Rancāne norādīja, ka finansējuma piešķiršana projektam būs atkarīga no finanšu pieejamības.

Kā informēja slimnīcas pārstāvis, provizoriskais iztrūkstošais finansējums nepieciešams būvdarbiem, telpu aprīkošanai un stāvvietas izveidei.

Lielākā daļa jeb 16,586 miljoni eiro papildus nepieciešami būvdarbiem, vēl 12,850 miljoni eiro - telpu aprīkošanai, bet 1,248 miljoni eiro - auto stāvlaukumam.

Pēc slimnīcas informācijas, lielākā daļa no finansējuma gan nepieciešama uz 2021.gadu, neskaitot 80 000 eiro, kas saistībā ar autostāvvietas izveidi nepieciešami jau nākamgad.

Komisārs informēja, ka patlaban A korpusa otrās kārtas būvprojekts iesniegts būvvaldē. Būvvalde noteikusi, ka atzinumu par projekta nosacījumu izpildi sniegs līdz 31.oktobrim. Secīgi - pēc 11.novembra plānots izsludināt otrās kārtas projekta iepirkumu.

Jau ziņots, ka PSKUS A korpusa otrās kārtas būvniecības projekts iesniegts saskaņošanai Eiropas Komisijai (EK), septembra vidū Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē tika informēti deputāti.

Komisija toreiz diskutēja par Stradiņa slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvniecības progresu, kā arī B korpusa projektu. Slimnīcas pārstāvji informēja, ka projekts par A korpusa 2.kārtas būvniecību 30.augustā ir iesniegts Eiropas Komisijai saskaņošanai. Ja trīs mēnešu laikā netiek pieņemts lēmums par tā noraidīšanu, tad tas tiek uzskatīts par apstiprinātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti