Dienas ziņas

Skolu pavāri veic arī citus darbus

Dienas ziņas

Valdība plāno šonedēļ izskatīt vakcinācijas plānu

Uzsprāgušās mājas liktenis nav izlemts

Stiprinās Melnsila ielā sprādzienā cietušās ēkas sienas; iedzīvotājiem izmaksā pabalstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc sprādziena ēkā Melnsila ielā satiksme vēl nav atjaunota. Vispirms jāstiprina mājas sienas, bet tās tālākais liktenis vēl nav izlemts. 

Sprādziens ēkā Melnsila ielā nogranda pērnā gada pēdējā dienā, agri no rīta. Bojā gāja viens cilvēks. Seku likvidēšana joprojām turpinās.

Mantas no mājas ir izvāktas un nodotas īpašniekiem. Tehniskais novērtējums veikts, un pašlaik ēka ir iekonservēta. Lai varētu atjaunot satiksmi, vēl jāstiprina sienas.

Sprādzienā cietušais nams Melnsila ielā. 2021. gada 24. janvāris.
Sprādzienā cietušais nams Melnsila ielā. 2021. gada 24. janvāris.

"Šobrīd ir izvēlēts uzņēmums, kas veiks šos darbus, ir parakstīs līgums šodien. Nākamnedēļ  otrdien ir plānots, ka sāksies fiziski šie darbi. 

Līdz nākamās nedēļas beigām ir plānots šos darbus pabeigt,"

pastāstīja "Rīgas namu pārvaldnieka" pārstāvis Krists Leiškalns.

Tādējādi februāra sākumā varētu atjaunot satiksmi pie ēkas. Beidzoties sienu stiprināšanai, objektā varēs veikt plašāku apskati, lai lemtu, ko darīt tālāk, – ēku atjaunot vai jaukt nost.

Pēc sprādziena nama iedzīvotāji pauduši, ka šaubās, vai vispār vēlēsies namā atgriezties. Tomēr īpašnieki lēmuši sienas stiprināt, nevis ēku nojaukt jau tagad.

Notikumi mudinājuši Rīgas domi izveidot plānu, kā rīkoties šādās situācijās. Tiek izskatīti varianti, kā parūpēties, lai tad, ja notiek šāda nelaime, varētu veiksmīgi un ātri palīdzēt.

No sprādziena viens cietušais vēl arvien ārstējas Valsts apdegumu centrā, bet vairākām sprādzienā cietušās mājas ģimenēm piešķīra pabalstus. Divas ģimenes saņēma 500 eiro pabalstu, bet sešas - 1000 eiro.

KONTEKSTS:

Pārdaugavā, Melnsila ielā 2, naktī uz ceturtdienu, 31. decembri, uzsprāga, daļēji sagruva un aizdegās trīsstāvu dzīvojamā ēka. Negadījumā cieta seši cilvēki un viens gājis bojā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti