Panorāma

ASV gatavojas Džo Baidena inaugurācijai

Panorāma

Seniorus pirms vakcinācijas rūpīgāk izvērtēs

Atstādina no amata A. Aļeksejenko

Staķis atstādina no amata Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktoru Aļeksejenko

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis ("Par"/"Progresīvie"(PP)) atstādinājis no amata Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aļeksejenko ("Gods kalpot Rīgai").

Domes vadība saredz interešu konfliktu un iespējamu fiktīvu nodarbinātību, departamentā algojot gan savu bijušo, gan arī esošo dzīvesbiedri.

Staķis preses konferencē žurnālistiem stāstīja, ka viņam apnikusi amatpersonas izlocīšanās no atbildības, kaut arī viņa interešu konflikts ir acīmredzams. Mērs vērsies pie Aļeksejenko, lai viņš interešu konfliktu novērstu, bet tas nav noticis. Ierosinātas arī divas disciplinārlietas.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis par atstādināšanu
00:00 / 01:07
Lejuplādēt

Tagad Rīgas dome vērsīsies tiesā, lai varētu izbeigt darba attiecības ar Aļeksejenko. Un viņš atstādināts no amata uz izmeklēšanas laiku. Vadītāja vietu ieņems vietniece Inga Gulbe, kura jau iepriekš departamentu vadīja, kad Aļeksejenko bija ilgstošā prombūtnē.

Aļeksejenko interešu konflikts

Aļeksejenko bērna māte Ilona Dimante tika pieņemta darbā no 2009. gada 1. oktobra. Dimantes atalgojums noteikts 2264 eiro. Viņas darba pienākumos paredzēts vadīt, plānot, organizēt, kontrolēt un pilnveidot Finanšu un saimnieciskās pārvaldes darbu, nodrošināt pārvaldes noteikto funkciju un uzdevumu savlaicīgu un kvalitatīvu izpildi, nodrošināt un kontrolēt departamenta lietvedības procesu un tā atbilstību normatīvajiem aktiem.

Tāpat viņas uzdevumos bija nodrošināt dokumentu sakārtošanu un saglabāšanu departamenta struktūrvienībās un to atbilstību lietu nomenklatūrai, nodrošināt finanšu plānošanas un iepirkumu procesu norisi, pārraudzīt departamenta struktūrvienību nodrošinājumu ar nepieciešamajiem līdzekļiem un materiāliem un citi pienākumi.

Aļeksejenko iepriekš esot noliedzis, ka Dimante ir viņa dzīvesbiedre. Taču viņam nācies atzīt, ka viņa ir Aļeksejenko bērnu māte.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis (PP) pastāstīja, ka Dimantei vienmēr bijuši augstākie novērtējumi, tādēļ viņa saņēmusi arī lielākās piemaksas. Neviens gan nevar izpētīt, kā novērtēts Dimantes darbs.

Laikā, kad sākta pārbaude, Aļeksejenko vērtēšanu uzticējis departamenta direktora vietniecei, bet tas nav likvidējis interešu konfliktu, jo vietniece ir tiešā Aļeksejenko pakļautībā.

Kopš tika sākta disciplinārlieta, departamenta vadītājs ir saslimis un ilgstoši atrodas darba nespējā.

Tas savukārt ir liedzis saņemt paskaidrojumus attiecībā uz citu personu – Veru Bobrovu, kura ir Aļeksejenko bijusī dzīvesbiedre. Vides departaments algo Bobrovu ārštatā. Viņas atalgojums noteikts 1050 eiro mēnesī.

Cepurītis stāstīja, ka pēc Darba likuma Bobrovai vajadzētu būt pieņemtai pastāvīgā darbā. Tā kā viņa strādājusi ārštatā, domē nav bijusi pieejama informācija par šādu darbinieci. Tas nozīmē, ka nevarēja veikt arī kontroli. Pašvaldībā tādējādi ir aizdomas par darbinieces fiktīvu nodarbināšanu.

Rīgas domes vadība uzskata, ka turpinot pildīt Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumus, Aļeksejenko būtu iespēja veikt darbības, lai konstatēto un vēl vērtējamo pārkāpumu pēdas tiktu slēptas, tādējādi būtiski apgrūtinot pilnvērtīgu lietas apstākļu noskaidrošanu. Tādēļ nolemts Aļeksejenko atstādināt no darba, neizmaksājot darba samaksu.

Aļeksejenko pārkāpumus nesaskata

Anatolijs Aļeksejenko par interešu konfliktu
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

Aļeksejenko iepriekš komentēja, ka viņa atbrīvošana no amata ir politiskā izrēķināšanās. Viņš stāstīja, ka nav pieļāvis likuma pārkāpumus un ka nav iemesla viņa atbrīvošanai no amata. Departamenta direktors pauda pārliecību, ka tiesā uzvarēs un turpinās vadīt departamentu.

 To pašu viņš Latvijas Radio uzsvēra arī pirmdien, akcentējot, ka dzīvesbiedres algotas par īstiem darba pienākumiem.

Arī Latvijas Televīzijai Aļeksejenko notiekošo sauca par politisku izrēķināšanos. Viņš stāstīja, ka Cepurītis iepriekš esot vēlējies panākt kādas konkrētas firmas uzvaru konkursā. Sīkākas detaļas Aļeksejenko neatklāj un tiesībsargājošajās iestādēs viņš nav vērsies.

"Es viņam ieteicu to nedarīt, un viņš apvainojās. Prēmiju saņem visi darbinieki vienu reizi gadā, nekas vairāk nav maksāts," piebilda Aļeksejenko.

Ar Aļeksejenko bijušo sievu Veru Bobrovu darba attiecības pārtrauktas, bet Ilona Dimante turpina strādāt. Rīgas domes vadība norādīja, ka viņas darbībā interešu konflikta nav.

Staķis apstiprināja, ka Rīgas domē vērtē vēl vairāku darbinieku iespējamus pārkāpumus, bet plašāku informāciju nesniedza.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti