Stājas spēkā pirmais spriedums par balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās (pilns sprieduma audio)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Vienā no vēlētāju balsu pirkšanas lietām stājies spēkā Rēzeknes tiesas spriedums, ar kuru par vainīgu atzīts Jevgeņijs Brovčenko. Centrālai vēlēšanu komisijai būs jāvērtē, vai pārdalīt mandātus starp deputātu kandidātiem.

Dokumenti

Brovčenko notiesājošs spriedums balsu pirkšanas lietā.pdf

Lejuplādēt

117.08 KB

Rēzeknes tiesā Latvijas Radio informēja, ka ne apsūdzētais, ne prokurors nav pārsūdzējis tiesas spriedumu. Līdz ar to 17.oktobrī ir stājies spēkā notiesājošs spriedums.

Šis ir pirmais tiesas spriedums, kas apstiprina, ka 12.Saeimas vēlēšanās notikusi vēlētāju balsu pirkšana.

Atbilstoši ar Saeimas vēlēšanu likumu, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piecu dienu laikā pēc notiesājoša sprieduma saņemšanas vērtēs to, vai pārkāpumiem bijusi ietekme uz mandātu sadalījumu vēlēšanās attiecīgajā apgabalā. Komisijai būs jālemj, vai pārdalīt mandātus starp attiecīgajās vēlēšanās reģistrētajiem kandidātiem.

CVK sekretārs Ritvars Eglājs
00:00 / 00:50
Lejuplādēt

CVK sekretārs Ritvars Eglājs norādīja, tā ka spriedums stājies nesen, pagaidām vēl ir “pieklājīgs gaidīšanas laiks” tā saņemšanai komisijā. “Ja tas ievilksies, mēs paši interesēsimies tiesā,” solīja Eglājs.

Ziņots, ka oktobra sākumā vienā no lietām, kas tika ierosinātas pēc vēlēšanām par balsu pirkšanu partijas "Vienotība" kandidāta Dzintara Zaķa labā, Rēzeknes tiesa notiesāja Jevgeņiju Brovčenko. Viņam tika piepriestas 100 stundas piespiedu darba.

Noklausies tiesneša nolasīto spriedumu Jevgeņijam Brovčenko balsu pirkšanas lietā:

Rēzeknes tiesas spriedums Jevgeņijam Brovčenko
00:00 / 10:24
Lejuplādēt

Brovčenko bija atzinis, ka vēlēšanu dienā Jaunviļānu ciemā apsolīja trim vēlētajiem pa 10 eiro katram par to, ka viņi nobalsos par "Vienotības" sarakstu, ievelkot plusiņus kandidātam Dzintaram Zaķim. 

Pašlaik Rēzeknes tiesā skata vēl vienu lietu saistībā ar vēlētāju iespējamo uzpirkšanu Zaķa labā. Šajā lietā apsūdzēts uzņēmējs Andris Kozulis, kā arī Andrejs Sačkovskis. Tiesa šo lietu turpinās skatīt 27.novembrī.

Kopumā pēc 12.Saeimas vēlēšanām Drošības policija sāka septiņus kriminālprocesus, no kuriem vairāki jau nonākuši tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti