Panorāma

Valdības prioritātēm nākamajā budžetā – ap 215 miljonu eiro

Panorāma

Panorāma

A. Rosļikovs apņēmies nesniegt intervijas propagandistiem

«Stabilitātei!» līderis Rosļikovs apņēmies nesniegt intervijas propagandistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Partijas "Stabilitātei!" līderis devies uz pārrunām ar Valsts drošības dienestu (VDD), bet partijas pārstāve Glorija Grevcova skarbi izsakās sociālajos tīklos. Tik atšķirīgi "Stabilitātei!" redzamākie politiķi reaģējuši uz VDD izteikto brīdinājumu par viņu sniegtajām intervijām Krievijas un Baltkrievijas propagandistiem. Dienesta ieskatā šo politiķu darbības nav atbilstīgas Latvijas nacionālās drošības interesēm.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās informācijas, Valsts drošības dienesta interesi izsaukusi Grevcovas intervija Baltkrievijas radio "Belarus". Tajā viņa žēlojās par dzīves dārdzību Latvijā un vainoja tajā sankciju ieviešanu pret Krieviju un Baltkrieviju. Savukārt Rosļikovs sniedzis intervijas Krievijas resursiem "Sputnik" un "Izvestia", kur cita starpā sūdzējies par krievu valodas diskrimināciju Latvijā.

Valsts drošības dienesta vērtējumā partijas "Stabilitātei" biedru piekrišana intervijām šādos propagandas resursos liecina par Politisko partiju likuma 7. panta piektajā daļā minētā aizlieguma pārkāpumiem, respektīvi: aizlieguma sniegt atbalstu, tajā skaitā arī informatīvu (propagandas), personām vai valstīm, kas grauj vai apdraud demokrātisku valstu teritoriālo nedalāmību, suverenitāti un neatkarību vai konstitucionālo iekārtu.

Turklāt Rosļikova un Grevcovas intervijās paustie izteikumi esot atbilstoši Krievijas un Baltkrievijas interesēm un faktiski sekmē manipulatīvas un nomelnojošas informācijas veidošanu un izplatīšanu par norisēm Latvijā, norādīja VDD.

Abu "Stabilitātei!" pārstāvju reakcija uz notikušo ir stipri atšķirīgas.

Rosļikovs ir atvērts komunikācijai un pēc savas iniciatīvas devies uz Valsts drošības dienestu pārrunāt notikušo. "Mēs, kad ieraudzījām to vēstuli par brīdinājumu, bijām pārsteigti. Nekāda ļaunprātīga nodoma diskreditēt mūsu valsti nebija. Bet šeit ir robeža ar vārda brīvību. Ko drīkst, ko ne? Kā identificēt šādus žurnālistus? Tādēļ mēs arī šodien satikāmies ar drošības dienestu, lai precizētu visus šos punktus," skaidroja politiķis.

Partija "Stabilitātei!" iesniegusi VDD oficiālu pieprasījumu izsniegt sarakstu ar plašsaziņas līdzekļiem, ar kuriem Latvijas politiķiem nevajadzētu komunicēt.

"Viennozīmīgi, ja šāds saraksts būs un šādi faktori eksistē, tad mēs to ņemsim vērā un nekādā gadījumā nepārkāpsim. Tur nav variantu," sacīja Rosļikovs.

Kamēr Rosļikovs diplomātiski cenšas nogludināt konfliktu un uzrunāt partijas mēreni noskaņotos atbalstītājus,

Grevcova ar krietni asākiem izteicieniem sociālajos tīklos vērsusies pie radikālajiem "Stabilitātei!" sekotājiem,

paužot: "Valsts drošības dienests turpina vajāt demokrātiju un vārda brīvību Latvijā. Vajāšana un politiskā uzrīdīšana turpinās. Mūs mēģina iznīcināt pa vienam. Bet tas neizdosies."

Uz Saeimas sēdi ceturtdien, 22. decembrī, deputāte nebija ieradusies, jo atrodoties "uz slimības lapas". Uz "Panorāmas" jautājumiem, kas nosūtīti ar partijas starpniecību, politiķe neatbildēja. 

KONTEKSTS:

Partiju "Stabilitātei!" pagājušajā gadā dibināja bijušais Rīgas domnieks Aleksejs Rosļikovs.

Sākumā partija uzrunāja ar kovida ierobežojumiem neapmierinātos. Sākoties karam Ukrainā, mainīja kampaņas akcentus, bet par karu nerunāja. Kampaņā pirms 14. Saeimas vēlēšanām partija "Stabilitātei!" uzsvaru lika uz aktivitātēm sociālajos tīklos. "Stabilitātei!" biedri arī aktīvi metās padomju pieminekļu sardzē.

Parlamenta vēlēšanās partija ieguva 11 vietas Saeimā, lielā mērā atņemot balsis "Saskaņai". Viens "Stabilitātei!" deputāts nonācis policijas redzeslokā saistībā ar kontrabandas cigarešu realizāciju. Cita partijas "Stabilitātei!" deputāte Glorija Grevcova, iespējams, melojusi Centrālajai vēlēšanu komisijai par darbavietu un izglītību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti