Spriež par iespējamu vecuma ierobežojumu mājas dzīvnieku iegādei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No cik gadu vecuma bērni un jaunieši var iegādāties mājas un istabas dzīvniekus? Šobrīd Latvijā vecuma ierobežojumu nav. Par to otrdien, 31. janvārī, sāktas Zemkopības ministrijas (ZM), Veterinārārstu biedrības un nevalstisko organizāciju pārstāvju sarunas.

Spriež par iespējamo vecuma ierobežojumu mājas dzīvnieku iegādei
00:00 / 02:16
Lejuplādēt

Pašlaik Latvijā nav noteikts, no kāda vecuma persona drīkst iegādāties mājas jeb istabas dzīvnieku. Nodibinājuma "Dzīvnieku policija" pārstāve Inese Bāra stāstīja:

ja kontrolējamām lietām, piemēram, kā cigaretēm, alkoholam vai ieročiem, ir noteikts precīzs vecuma ierobežojums, tad par dzīvnieku iegādi tas nav skaidrs.

"Civillikums paredz dažādus šos nosacījumus, ar kādu vecumu persona ir darījumspējīga, rīcībspējīga, savukārt, piemēram, Dzīvnieku aizsardzības likumā ir, ka dzīvnieku patversmes drīkst atdot dzīvnieku tikai 18 gadus vecai personai, bet attiecībā uz zooveikaliem, attiecībā uz privātajiem atsavinātājiem, uz visādām dāvināšanām, – tur šis vecums nekur īsti neparādās, un tāpēc nav tā viennozīmīgi skaidrs, kāda persona tad ir tiesīga iegādāties dzīvnieku," stāstīja Bāra.

Dzīvnieku patversmes "Labās mājas" vadītāja Astrīda Kārkliņa uzsvēra, ka nepilngadīga persona nevar būt dzīvnieka īpašnieks, jo nespēs par to nest pilnīgu atbildību.

"Ja viņš ir dzīvnieka saimnieks, un atnāk skolniecīte, un dzīvnieka pasē tiešām ir rakstīts, ka viņa ir īpašniece, tad, manuprāt, tas nav pareizi, bet, no otras puses, pasē rakstīts, ka viņa ir īpašniece, bet, vai pase ir pietiekams dokuments, kas apliecina šīs īpašuma tiesības?" vaicāja Kārkliņa.

Arī zooveikals, kas vēlējās palikt anonīms, stāstīja, ka uzņēmumiem pašiem ir jādomā, kam pārdot vai nepārdot dzīvnieku, vērtējot ne tikai cilvēka vecumu, bet arī tā attieksmi, tāpēc noteikta kārtība vai likums ir nepieciešams.

ZM uzsāktajās sarunās par vecuma ierobežojumu mājas dzīvnieku iegādē pagaidām konkrēti lēmumi nav pieņemti.

Visas puses gan ir vienisprātis, ka nepilngadīgs bērns nevar pats iegādāties dzīvnieku, tāpēc jautājumu turpinās analizēt, lai kopīgi saprastu un vienotos, kā juridiski tam var noteikt ierobežojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti