Spriedums balsu pirkšanas lietā neliek CVK pārdalīt deputātu mandātus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Iepazīstoties ar Rēzeknes tiesas spriedumu krimināllietā par vēlētāju balsu uzpirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) otrdien, 3.novembrī, nolēma nepārdalīt mandātus starp Saeimā pārstāvētajām partijām, informē CVK pārstāve Kristīne Bērziņa.

CVK pārstāve norāda, ka Rēzeknes tiesas spriedumā konstatēts, ka uzpirktas trīs vēlētāju balsis, kas nodotas par politiskās partijas “Vienotība” kandidātu sarakstu un šajā sarakstā ietverto deputātu kandidātu Dzintaru Zaķi.

Par partijas “Vienotība” sarakstu Latgales vēlēšanu apgabalā ir nodotas nevis 16 187, bet 16184 derīgas balsis. Trīs balsis gan nemaina vēlēšanu rezultātu, līdz ar to deputātu mandāti nav pārdalāmi.

CVK aprēķini liecina, ka mandātu sadalījumu starp 12.Saeimas kandidātu sarakstiem Latgales vēlēšanu apgabalā ietekmētu 78 balsis.

Arī atņemot trīs balsis no 17 937 balsīm, kas 12.Saeimas vēlēšanās nodotas par Zaķi, secība, kā partijas “Vienotība” Latgales vēlēšanu apgabala deputātu kandidāti sarindoti pēc nodoto balsu skaita, nemainās, jo nākamais lielākais balsu skaits par citu deputāta kandidātu ir 17 762, skaidro CVK.

CVK lēmumu 10 dienu laikā pēc tā pieņemšanas var pārsūdzēt Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā.

Jau vēstīts, ka CVK bija jāvērtē, vai pārdalīt mandātus starp deputātu kandidātiem, ņemot vērā spēka stājušos spriedumu, ar kuru Rēzeknes tiesa balsu pirkšanā 12.Saeimas vēlēšanās par vainīgu atzina Jevgeņiju Brovčenko. Šis ir pirmais tiesas spriedums, kas apstiprina, ka 12.Saeimas vēlēšanās notikusi vēlētāju balsu pirkšana.

Ziņots arī, ka oktobra sākumā vienā no lietām, kas tika ierosinātas pēc vēlēšanām par balsu pirkšanu partijas "Vienotība" kandidāta Dzintara Zaķa labā, Rēzeknes tiesa notiesāja Jevgeņiju Brovčenko. Viņam tika piepriestas 100 stundas piespiedu darba. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti