Dienas ziņas

Bedres arī uz valsts nozīmes autoceļiem

Dienas ziņas

Taksometru vadītāji pieprasa ieviest patentmaksu

Atšķirīga izpratne par likuma izpildi

Spilves ciemā traucēta ūdensapgāde; Babītes dome un VARAM strīdas par likumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau gandrīz trīs gadus cenšas panākt, lai Babītes pašvaldība noslēgtu līgumus ar visiem ūdens pakalpojumu sniedzējiem novadā un līdz ar to izpildītu likumā noteikto. Pašvaldība pārkāpumus nesaredz, tikmēr 69 māju iedzīvotājiem Spilves ciemā nākas minēt, vai krānā ūdens būs vai nebūs.      

Babītes novadā pašvaldības uzņēmums ūdensapgādes pakalpojumus sniedz vien Piņķos, Spuņciemā, Babītē un Priežciemā. Vēl 4 no 13 novada ciemiem centralizētās ūdensapgādes neesot vispār, bet pārējos tā atstāta pašu iedzīvotāju vai komersantu ziņā.

Tas esot raksturīgi jaunajiem ciemiem. Piemēram, Spilves ciemā daļa iedzīvotāju apvienojušies kooperatīvā un izveidojuši savu spici.

“Protams, mēs mēģinājām risināt šo jautājumu arī ar pašvaldību, lai pieslēgtos pašvaldību tīkliem, bet dažādu tehnisku iemeslu dēļ pašvaldība atteica,” stāstīja Spilves ciema iedzīvotājs Konstantīns.

Tikmēr otrā Spilves ciema pusē 69 mājas ar ūdensapgādi nodrošina uzņēmums “Art tehno”. Ar pakalpojuma kvalitāti gan iedzīvotāji ir gaužām neapmierināti.

“Dažu nedēļu laikā ik pa divām dienām, pat trīs dienas nav bijis ūdens. Piemēram, šīs aizvadītās brīvdienas mēs ar gadu vecu bērnu dzīvojam bez ūdens,” stāstīja Spilves ciema iedzīvotāja Kristīne.

Problēmu iemesli esot vairāki. Pirmkārt jau no ierindas ik pa brīdim iziet 21. gadsimta sākumā būvētās komunikācijas, bet otrkārt iedzīvotāju parādi par sniegtajiem pakalpojumiem.

SIA “Art tehno” valdes priekšsēdētājs Ēriks Flaumanis stāstīja, ka kopējais parāds sasniedz aptuveni 10 000 eiro. “Saprotiet, ir ļoti grūti strādāt un norēķināties ar tām kompānijām, kas palīdz apkalpot, ja ir tāds parāds,” klāstīja Flaumanis.

Reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām, VARAM uzdevis novada domes priekšsēdētājam sniegt paskaidrojumu par ūdenssaimniecības pakalpojumu nenodrošināšanas iemesliem un tālāku rīcību, lai novērstu ilgstošus ūdenssaimniecības pakalpojuma likuma, kā arī pašvaldību likumu pārkāpumus.

“Pašvaldība pilnvaro komersantu sniegt pakalpojumus, noslēdzot ar to līgumu par ūdens pakalpojumu sniegšanu konkrētajā administratīvajā teritorijā vai tās daļā. Pašvaldība šo līgumu nav noslēgusi. Un tas ir tas, par ko ministrija ir vērsusi uzmanību Babītes novada domei, ka šeit ir pārkāpts likums,” skaidroja VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere.

Novada domes vadība no komentāriem kameras priekšā  atteicās, bet rakstiskā komentārā norādīja, ka ministrija izplatījusi nepatiesu informāciju par to, ka Babītes novada pašvaldības dome nenodrošina ūdenssaimniecības pakalpojumus visos ciemos. Jo likumā ''Par pašvaldībām'' noteikts, ka pašvaldība organizē, nevis nodrošina komunālos pakalpojumus iedzīvotājiem. Informācijas par to, ka kādā legālā apbūvē nebūtu ūdensapgādes, pašvaldībā neesot.

Arī domes Attīstības komitejas pārstāvis Gatis Štolcers (Nacionālā apvienība) neuzskata, ka likums būtu pārkāpts. Viņaprāt gan novecojis ir likuma punkts, ka mazajiem pakalpojumu apjomiem tarifu nosaka pašvaldība.

“Likums varbūt nestrādā līdz galam pareizi, jo mēs nosakām tarifu divām personām, kas savstarpēji ir slēgušas līgumu, bet sanāk, ka pašvaldībai ir jāiejaucas kaut kāda komersanta dzīvē,” norādīja Gatis Štolcers.

Sarunas starp ministriju un Babītes novada domi par nenoslēgtajiem līgumiem tikšot turpinātas. Vienlaikus ministrija gan atgādina, ka tai ir tiesības atcelt novada domi, ja ilgstoši netiek ievērotas likumā noteiktās prasības.        

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti