Dienas ziņas

Saslimst arī vakcinācijas centru darbinieki

Dienas ziņas

Pašvaldības vēja parkiem joprojām saka "nē"

Pārkāpumu zemledus makšķerēšanā ir mazāk

Šoziem fiksēts mazāk zemledus makšķernieku pārkāpumu nekā citus gadus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Šoziem, salīdzinot ar citiem gadiem, pārkāpumu skaits zemledus makšķerēšanā ir niecīgs un nerada būtisku kaitējumu ūdenstilpēm, norādījuši dabas un vides speciālisti. Regulāri reidi, sodi un atbildīgāka pašu cilvēku attieksme – tie ir tikai daži no iemesliem, kas pēdējos gados zemledus makšķerēšanā ietekmē pārkāpumu skaita mazināšanos. Visbiežāk šobrīd konstatē, ka makšķerniekiem nav līdzi kartes, kā arī vienlaikus izmantoti pārāk daudz makšķerēšanas rīki. 

Reidā uz Rāznas ezera Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālisti parasti pavada visu dienu, nereti arī nakti. 

DAP dabas aizsardzības vecākais speciālists Dainis Tučs norādīja: “Vari ar motociklu pārbraukt visus ezerus, tu vari lielāku platību kontrolēt, teiksim tā, pa dienu tu visu Rāznu vari izbraukāt, apskatīties.”

DAP pārraudzībā šobrīd ir pieci Latgales ezeri, kas atrodas aizsargājamās dabas teritorijās, savukārt Valsts vides dienests (VVD) kontroli veic visās ūdenstilpēs. Regulāro reidu norisi ievērojuši arī makšķernieki un uzskata, ka kārtībai jābūt.

Makšķernieks no Rēzeknes Juris sacīja: “Protams, ka svarīgi, tad jau, kā saka, katrs darītu, ko vēlas, es domāju. Tomēr vajag nedaudz tā, kā saka, lai pakontrolē to lietu.”

Speciālisti norādīja, ka viens no visbiežākajiem pārkāpumiem šoziem ir tāds, ka makšķernieki vienlaikus zivis ķer ar vairāk nekā diviem rīkiem. Tomēr, lai arī pārkāpumi ir, katru gadu to skaits mazinās. 

VVD Zvejas kontroles daļas vadītājs Latgalē Ivars Ružāns atzīmēja: “Der atcerēties, ka līdakas pašlaik var paņemt tikai piecas, bet nereti makšķernieki paņem sešas un septiņas, nesen mums bija gadījums, ka paņēma astoņas.

DAP Dabas aizsardzības daļas kontroles un uzraudzības sektora vadītājs Dagnis Vasiļevskis pastāstīja: “Tu pieej pie tā makšķernieka, paprasi: kas lomā? Nekā, nekā. Tad viņš sāk rādīt savu kasti: kā tad tā – mums šeit mazāka līdaka ir trāpījusies lomā?”

VVD dati liecina, ka šobrīd pārkāpumus izdara aptuveni 8% no makšķerniekiem. Savukārt DAP pērn izņēma desmit nelegālus tīklus un 104 murdus, šogad zemledus makšķerēšanā ir aktīvi trīs procesi par noteikumu neievērošanu.

“Šogad Valsts vides dienestaLatgales reģionālā vides pārvalde ir pārbaudījusi no janvāra sākuma līdz šodienai 113 ezerus un upes. Tur ir pārbaudīti apmēram 430 makšķernieki un atklāti 35 lielāki vai mazāki pārkāpumi,” norādīja VVD pārstāvis Ružāns.

Tā kā laika apstākļi ir mainīgi un sals mijas ar atkusni, DAP vides aizsardzības speciālisti aicina ievērot ne tikai noteikumus, bet rūpēties arī par drošību. Rāznas ezera ledū jau redzamas līdz pat trīs metriem platas plaisas, bet pēc lielajām vētrām teju bez ledus palicis arī Drīdzis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti