Šogad trijos mēnešos izņemto kontrabandas preču skaits audzis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Lai gan pasažieru plūsma uz Latvijas ārējās robežas ir slēgta, kravu plūsma turpinās, un Silenes muitas kontroles punktā apliecina, ka kravu plūsmai ir vērojams pat pieaugums. Paaugstinātos riska apstākļos muitas darbinieki turpina veikt savus pienākumus un uz robežas nepārtraukti konstatē mēģinājumus ievest Latvijā kontrabandas preces.

ĪSUMĀ:

  • Uz Baltkrievijas robežas kravas transporta plūsma ir palielinājusies par 15%.
  • Visvairāk kontrabandas preču konstatē Latgalē.
  • Salīdzinot ar 2019.gada pirmajiem trīs mēnešiem, kontrabandas preču apjoms ir pieaudzis.
  • Kontrabandas topa prece ir cigaretes; 95% atklāti kravas vilcienos.
  • Tāpat šogad ir konstatēts vairāk pārkāpumu ar skaidras naudas deklarēšanu.
  • Muitas darbiniekiem nepārtraukti ir saskarsme ar cilvēkiem, kas rada risku, tomēr darbs notiek.
  • Tāpat šā gada pirmajos mēnešos muita konstatēja arī viltotu naudu pasta sūtījumā.
  • 184 gadījumos konstatēts mēģinājums pārvietot narkotiskās vielas.
  • Narkotiskās vielas ir atrastas arī pie personām, kas ierodas ar repatriācijas reisiem.

 Ir pilnīgi nodrošināta kravas transportlīdzekļu plūsma, un tā šobrīd ir palielinājusies par 15%, situāciju uz Latvijas Baltkrievijas robežas raksturoja Silenes muitas kontroles punkta muitas virsuzraugs Jānis Dievapēds.

Veicot kontroles pasākumus uz valsts robežas, visvairāk kontrabandas preču konstatētas Latgalē.

„4. martā ir atrastas 26 kastes Indras dzelzceļa stacijā, 10. martā ir 39 kastes atrastas, kur bija 19 tūkstoši 500 paciņas, 14. martā 71 kaste jeb 35 tūkstoši 500 paciņu, 25. martā 26 kastes jeb 13 tūkstoši paciņu,” uzskaitīja Jānis Dievapēds.

Salīdzinot ar pērnā gada trim mēnešiem, šogad atklāto kontrabandas preču apjoms ir pieaudzis. Kontrabandas topa prece ir cigaretes, un 95% no visa izņemtā daudzuma ir atklāti tieši kravas vilcienu vagonos.

„Īpaši ir pieaudzis izņemto cigarešu apjoms. Šogad esam izņēmuši 4,6 miljoni cigarešu, kas ir 1,6 reizes vairāk nekā pērn trīs mēnešos, un 98,7% no kopējā daudzuma šogad aizturēti, tieši veicot kravu transportlīdzekļu kontroli uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju un Krieviju. Izņemto cigarešu rezultātā valstij esam novērsuši kaitējumu nenomaksāto muitas maksājumu veidā nedaudz virs 750 tūkstošiem eiro,” stāstīja Muitas pārvaldes direktora vietniece Sandra Kārkliņa-Ādmine.

Tāpat šogad ir konstatēts vairāk pārkāpumu ar skaidras naudas deklarēšanu.

„2,6 reizes vairāk personas nav deklarējušas vai neprecīzi deklarējušas pāri ārējai muitas robežai pārvietojamo skaidro naudu, jo gadījumos, kad persona pārvieto pāri robežai skaidro naudu, kas ir 10 tūkstoši un vairāk eiro, šī nauda ir obligāti jādeklarē un ir jānorāda deklarācijā precīza informācija; esam konstatējuši, ka tā ne vienmēr ir precīza,” stāstīja Kārkliņa-Ādmine.

Muitas kontroles punktos darbiniekiem nepārtraukti ir saskarsme ar cilvēkiem, kas rada risku, tomēr darbs notiek, uzsvēra Silenes muitas kontroles punkta muitas virsuzraugs Jānis Dievapēds.

„Kaujinieciski noskaņoti pozitīvā nozīmē, bet tai pašā laikā darbinieki katru dienu saskaras ar ceļotājiem, principā ir tiešais kontakts, cenšamies ievērot distanci, bet diennaktī vienā postenī Silenē tie iznāk 200 transportlīdzekļu šoferi, un tie ir tiešie kontakti. Risks ir ļoti liels,” norādīja Jānis Dievapēds.

Tāpat šā gada pirmajos trijos mēnešos muitas darbinieki ir konstatējuši viltotu naudu pasta sūtījumā, atklājot desmit gabalus piecdesmit eiro nominālvērtības banknotes ar viltojuma pazīmēm.

184 gadījumos konstatēts mēģinājums pārvietot narkotiskās vielas, lielākoties pasta sūtījumos. Narkotiskās vielas ir atrastas arī pie personām, kas ierodas ar repatriācijas reisiem. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti