Šogad plānots slēgt vairākas skolas, bet reorganizēt – vismaz 12

Šajā gadā plānots slēgt vairākas skolas ar mazāk nekā 60 izglītojamiem, bet vismaz 12 vispārējās izglītības iestādes ir plānots reorganizēt, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informācija.

Vēl pagājušajā gadā IZM saskaņoja Ventspils novada Jūrkalnes pamatskolas un Alūksnes novada Mārkalnes pamatskolas slēgšanu. Šajās skolās saskaņā ar IZM datiem ir attiecīgi 12 un 58 izglītojamie.

Tāpat saskaņā ar iepriekš lemto šogad plānots slēgt Elejas vidusskolas Lielplatones filiāli – to gan paredzēts pievienot Elejas pirmsskolas izglītības iestādei "Kamenīte". Filiālē ir 24 audzēkņi.

Vēl saskaņā ar pērn lemto šogad paredzēts slēgt Auces novada pirmsskolas izglītības iestādi "Kāpēcīši" un Amatas novada pirmsskolas izglītības iestādi "Kastanītis". Šajās iestādēs ir attiecīgi četri un 79 audzēkņi, liecina IZM dati.

Šogad IZM ir saņēmusi informāciju no pašvaldībām par nodomiem slēgt vēl trīs skolas un par 12 vispārējās izglītības iestāžu reorganizāciju.

Saskaņā ar Bauskas novada domes lemto šogad durvis 1.septembrī skolēniem vairs nevērs Mežotnes internātvidusskola. Gulbenes novada dome nolēmusi slēgt Daukstes pamatskolu. Savukārt Ventspils novada vadība izšķīrusies par par Zlēku pamatskolas slēgšanu.

Savukārt reorganizācija plānota kopumā 12 izglītības iestādēs, pēc kā darbu jaunā veidolā sāks kopumā septiņas izglītības iestādes - Mazsalacas vidusskola, Smiltenes vidusskola, Ķemeru pamatskola, Lielupes pamatskola, Īslīces pamatskola, Uzvaras pamatskola un Aizkraukles novada ģimnāzija.

Tabulā: Skolas, kuru reorganizāciju 2016.gadā saskaņojusi IZM:

IZM norādīja, ka pašvaldībām par saviem nodomiem attiecībā uz to teritorijās esošo vispārējās izglītības iestāžu nākotni jāinformē vismaz līdz martam - sešus mēnešus pirms jaunā mācību gada.

Jau ziņots, ka pērn pirms jaunā mācību Latvijā tika slēgtas četras skolas, bet savu statusu mainījušas vēl 20 skolas. Statusa maiņa nozīmē skolu apvienošanu vai skolas pārtapšanu no vidusskolas par pamatskolu.

3 komentāri
replika
Tikai dažas problēmas, kas var aktualizēties pēc skolu slēgšanas: skolotāji var kļūt par bezdarbniekiem, neziņa par ēkām, kas piemērotas tieši skolu vajadzībām , jo daudzās skolas ieguldīts liels finansējums, sliktā stāvoklī esošie ceļi, bērniem būs jāceļas krietni agrāk, lai ar autobusu nokļūtu citā tuvākajā skolā, vakarā vēlāk mājās.
no skolas
Ja laimēsies, saskaitīs ne vien skolēnus, bet beidzot arī skolotājas (šobrīd, strādājot 2 skolās uz nepilnu slodzi, visticamākais atskaitēs es parādos kā 2 atšķirīgi cilvēki ar vienu un to pašu vārdu, uzvārdu un personas kodu). Šobrīd politiķi, runājot par neadekvātos skolēnu-skolotāju attiecību Latvijā, visticamākais, neņem vērā skolotājas tarificēto slodzi skolā, bet skaita tikai uzvārdus uz papīra. Ne no laba prāta skolotājas meklē papilddarbu tuvākās-tālākas skolās, ja nē, tad mēģina piestrādāt kaut vai veikalā par kasieri vai apkopēju. Skumji
Mulkiskapec
Kapec skolas jasledz? Tas tacu bus vajadzigas islamistu bernu apmacisanai.visus skolotajus uz arabu valodas kursiem!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti