Šogad plānots slēgt vairākas skolas, bet reorganizēt – vismaz 12

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Šajā gadā plānots slēgt vairākas skolas ar mazāk nekā 60 izglītojamiem, bet vismaz 12 vispārējās izglītības iestādes ir plānots reorganizēt, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informācija.

Vēl pagājušajā gadā IZM saskaņoja Ventspils novada Jūrkalnes pamatskolas un Alūksnes novada Mārkalnes pamatskolas slēgšanu. Šajās skolās saskaņā ar IZM datiem ir attiecīgi 12 un 58 izglītojamie.

Tāpat saskaņā ar iepriekš lemto šogad plānots slēgt Elejas vidusskolas Lielplatones filiāli – to gan paredzēts pievienot Elejas pirmsskolas izglītības iestādei "Kamenīte". Filiālē ir 24 audzēkņi.

Vēl saskaņā ar pērn lemto šogad paredzēts slēgt Auces novada pirmsskolas izglītības iestādi "Kāpēcīši" un Amatas novada pirmsskolas izglītības iestādi "Kastanītis". Šajās iestādēs ir attiecīgi četri un 79 audzēkņi, liecina IZM dati.

Šogad IZM ir saņēmusi informāciju no pašvaldībām par nodomiem slēgt vēl trīs skolas un par 12 vispārējās izglītības iestāžu reorganizāciju.

Saskaņā ar Bauskas novada domes lemto šogad durvis 1.septembrī skolēniem vairs nevērs Mežotnes internātvidusskola. Gulbenes novada dome nolēmusi slēgt Daukstes pamatskolu. Savukārt Ventspils novada vadība izšķīrusies par par Zlēku pamatskolas slēgšanu.

Savukārt reorganizācija plānota kopumā 12 izglītības iestādēs, pēc kā darbu jaunā veidolā sāks kopumā septiņas izglītības iestādes - Mazsalacas vidusskola, Smiltenes vidusskola, Ķemeru pamatskola, Lielupes pamatskola, Īslīces pamatskola, Uzvaras pamatskola un Aizkraukles novada ģimnāzija.

Tabulā: Skolas, kuru reorganizāciju 2016.gadā saskaņojusi IZM:

IZM norādīja, ka pašvaldībām par saviem nodomiem attiecībā uz to teritorijās esošo vispārējās izglītības iestāžu nākotni jāinformē vismaz līdz martam - sešus mēnešus pirms jaunā mācību gada.

Jau ziņots, ka pērn pirms jaunā mācību Latvijā tika slēgtas četras skolas, bet savu statusu mainījušas vēl 20 skolas. Statusa maiņa nozīmē skolu apvienošanu vai skolas pārtapšanu no vidusskolas par pamatskolu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti