Šogad KNAB sācis 25 kriminālprocesus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 10 mēnešiem.

Šogad pirmajā pusgadā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) sākti 25 kriminālprocesi, kas ir par desmit lietām vairāk nekā pērn šādā laika posmā, liecina valdībā iesniegtais ziņojums par biroja darbību pirmajā pusgadā.

Pieci kriminālprocesi sākti pēc Izmeklēšanas nodaļas veikto pārbaužu rezultātiem, bet 18 - pēc operatīvo izstrāžu nodaļas sniegtās informācijas. Savukārt četras krimināllietas saņemtas pēc piekritības no citām izmeklēšanas iestādēm, bet deviņas krimināllietas nosūtītas Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskajam departamentam piekritības noteikšanai.

Pārskata periodā kopumā biroja Izmeklēšanas nodaļā un Operatīvo izstrāžu nodaļā tika sāktas 86 resoriskās pārbaudes, bet pabeigtas 73 pārbaudes. Izmeklēšanas nodaļas izmeklētāju lietvedībā uz 30.jūniju kopumā atradās 56 krimināllietas.

Pārskata periodā atklāti iespējami kukuļdošanas gadījumi Rīgas un Daugavpils pašvaldības amatpersonām - saistībā ar zemes gabala nodošanu nomā un pasažieru pārvadājumiem Rīgas pilsētā un siltumapgādes projektiem Daugavpilī. Kriminālprocesi sākti arī saistībā ar kāda ārvalstu uzņēmuma pārstāvja uzkūdīšanu dot kukuli amatpersonām, kā arī prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu no pacienta.

Prokuratūras iestādēm kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīti 11 kriminālprocesi pret 38 personām. 2012.gada pirmajā pusgadā prokuratūrai nodoti seši kriminālprocesi pret 31 personu.

Lai nodrošinātu pierādījumu iegūšanu krimināllietās, šogad birojs sagatavojis deviņus tiesiskās palīdzības lūgumus uz astoņām valstīm, savukārt izpildījis divus ārvalstu tiesiskās palīdzības lūgumus.

Pārskata periodā biroja izmeklētāji turpināja darbu arī kopīgās izmeklēšanas grupas ietvaros, kā arī divās starpinstitucionālajās izmeklēšanas grupās, kuru ietvaros veic nepieciešamās procesuālās darbības kā Latvijas teritorijā, tā arī ārpus tās robežām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti