Šogad «Dod Pieci» vāks ziedojumus ģimenēm, kas uzņems bērnus no bērnunamiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 7 mēnešiem.

Labdarības maratonā „Dod Pieci”, kas šogad veltīts „sistēmas bērnu” tematikai, vāks ziedojumus to ģimeņu atbalstam, kas tic tam, ka Latvijā varētu nebūt bērnunamu, ģimenēm, kas vēlētos audzināt kādu no bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības, bet baiļu un neziņas dēļ līdz šim ir atlikušas šo lēmumu.

Katri pieci eiro par kādu dziesmu radio ēterā ir pielīdzināmi vismaz 30 minūtēm atbalsta, ko sniegs jaunizveidotā „Ziedot.lv” atbalsta programma „Plecs” topošajām bērnu uzņemošajām ģimenēm.

Plānots, ka tā darbu sāks nākamgad, sniedzot ģimenēm gan nepieciešamos sociālos pakalpojumus, gan psiholoģisku atbalstu, katrai ģimenei piesaistot atbalsta personu, kas dokumentu kārtošanas procesā un laikā, kad ģimenē ienāks bērns, un arī pēc tam sniegs palīdzīgu plecu.

 „Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta pastastīja, ka fonds kopā ar Pieci.lv  sapratis, ka mēs varam palīdzēt arī tiem bērniem, kuri ir bērnunamos, jo katram bērnam ir vajadzīga ģimene.

“Līdz ar to šī gada „Dod Pieci” kampaņa un mūsu, „ziedot.lv” kā organizācijas darbība, palīdzēs katram bērnam Latvijā atrast ģimeni,” sacīja Dimanta.

“Aizvest uz bērnunamu dāvanas - tā nav palīdzība bērnunamu bērniem. Bērnunamu bērniem palīdzība ir tiešām, atrodot viņiem ģimenes, un es domāju, ka mēs kopā ar Latvijas Radio to varam izdarīt, lai, sagaidot Latvijas simtgadi, mēs varētu teikt, ka mūsu mērķis ir Latvija bez bērnunamiem,” sacīja Dimanta.

“Tā nevar būt administratīva funkcija ar Ministru kabineta noteikumiem, ka katram bērnam, kurš ir bērnunamā, ir jāatrod ģimene. Tas tā nestrādā,” viņa piebilda.

Simbolisks starts šai akcijai piektdien tika dots Prezidenta pilī, kur Vējoņu pāris uzņēma audžuģimenes, kas jau atvērušas savas durvis un sirdis bērniem no aprūpes iestādēm.   Rīgas pils svētku zāle piektdien bija pilna ar maziem un pavisam maziem ķipariem. Viņu aizbildņi un audžu vecāki nav nobijušies ne no atbildības, ne diagnozes.

Un tāds šogad ir arī labdarības maratona mērķis - visiem 1200 bērniem, kas aug aprūpes iestādēs, atrast ģimeni. Mērķim ir arī politisks atbalsts.

“Skatoties uz Latvijas simtgadi, es Latviju redzu kā valsti bez bērnunamiem! Liels, liels paldies jums par to, ko jūs darāt! Jūs parādāt valstij un politiķiem labo piemēru!” audžuģimenes uzrunāja prezidents Raimonds Vējonis.

 “Mēs nedrīkstam neredzēt! Tie ir mūsu bērni! Mums par viņiem jāatbild!”  uzsvēra Iveta Vējone.

Ģimenēm, kuras būtu gatavas kļūt par aizbildņiem, audžuvecākiem vai viesģimenēm, pieņemt lēmumu palīdzēs īpašās konsultācijās. Ziedot.lv sola dot pleca sajūtu, sākot no pārdomu brīža un pirmās konsultācijas, tad ejot cauri dokumentu labirintam un arī tad, kad bērns vai pusaudzis jau būs nonācis jaunajās mājās.

“Mums ir milzīgs, ambiciozs mērķis bērniem atrast ģimeni. Pleca ideja ir palīdzēt tiem ļaudīm, kam ir doma sirdī, palīdzēt,” sacīja Dimanta.

No 17. decembra trīs dīdžeji dzīvos un strādās stikla studijā, lai atskaņotu tikai klausītāju izvēlētas dziesmas.   

Jau ziņots, ka šogad „Dod Pieci” aktualizēs Latvijas bērnunamos valdošo situāciju un nepieciešamību dot bērnunamu bērniem iespēju augt pilnvērtīgās ģimenēs.

Ziedot jebkurā paša izvēlētajā apmērā varēs gan ziedot.lv mājaslapā, gan „Dod Pieci” mājaslapā dodpieci.lv, kur no 4. decembra varēs pieteikt dziesmu par minimālo ziedojumu 5 eiro apmērā. No 17.-23. decembrim labdarības maratona norises laikā ziedot varēs arī stikla studijā, kas pirmo reizi atradīsies Doma laukumā, kur ik gadu šajā laikā norit arī tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš.

Labdarības maratona „Dod Pieci” laikā stikla studiju apciemos vairāki desmiti Latvijā pazīstamu personību, kā arī ik dienu ar koncertu uzstāsies Latvijas populārākie mūziķi. „Dod Pieci” norisei 24 stundas diennaktī varēs sekot Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā, tiešsaistē www.dodpieci.lv un www.lsm.lv, kā arī Latvijas Televīzijas kanālos.

Labdarības maratons "Dod Pieci" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kurā dažādās Eiropas valstīs ik gadu notiek vairāki labdarības maratoni.

Pirmajā labdarības maratonā "Dod Pieci" 2014. gada decembrī saziedoti 64 550 eiro, kas nodrošināja Ziemassvētku dāvanas vairāk nekā 5000 trūcīgo un vientuļo Latvijas sirmgalvju. 2015. gadā saziedoti 135 546 eiro, kas sniedza asistenta atbalstu vairāk nekā 50 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Savukārt 2016. gadā saziedota līdz šim lielākā summa "Dod Pieci" vēsturē – 190 910 eiro, kas nodrošinās iespēju sarīkot 21 nometni onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem psihosociālā atbalsta saņemšanai. 

Par ieguldījumu sabiedrības labā "Dod Pieci" 6. oktobrī tika pasniegta Eiropas pilsoņu balva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti