Šodien startē labdarības maratons «Dod pieci!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Piektdien, 17. decembrī, pulksten 12.00 tika atklāts labdarības maratons "Dod pieci!", kas šogad aicina ziedot, lai veidotu pilnvērtīgāku to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Doma laukumā īpašā stikla studijā Latvijas Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji Magnuss Eriņš, Elīna Baltskara un Linda Samsonova sešarpus diennaktis tiešraidē atskaņos tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas. Savukārt Toms Grēviņš šogad kļuvis par "skrienošo" dīdžeju.

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Šī gada labdarības maratons "Dod pieci!" izceļ vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneriem – labdarības organizāciju Ziedot.lv un invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam – pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" Doma laukumā stikla studijā atklās Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. Tiks atskaņota maratona himna "Pāri visam", kas ir repa apvienības "Kreisais krasts" un mūziķes Būū radīta kompozīcija. Savukārt nākamo 154 stundu garumā būs iespēja klausīties tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas. Katru dienu stikla studijā viesosies Latvijā pazīstamas personības un mūziķi. Labdarības maratona "Dod pieci!" laikā veiktais minimālais ziedojums – 5 eiro par vienu dziesmu – noņems šķēršļus pilnvērtīgai dzīvei cilvēkiem ar dzirdes, redzes vai kustību traucējumiem.

Savukārt šogad dīdžejs Toms Grēviņš, labdarības maratona "Dod pieci!" aizsācējs Latvijā, kurš līdz šim visus maratonus pavadījis stikla studijā, piedalīsies ar pavisam cita veida maratonu. Toms Grēviņš atradīsies "brīvībā", kļūstot par skrienošo dīdžeju, kurš dosies uz Latvijas reģioniem, aicinot sabiedrību ieraudzīt cilvēkus ar funkcionālajiem traucējumiem. Labdarības maratona laikā Toms Grēviņš noskries piecus 42 km garus maratonus, tādējādi ar kustību palīdzot tiem, kam kustība Latvijā ir ierobežota. Maratona distanci Grēviņš skries apmaiņā pret 10 000 eiro lielu ziedojumu. Pirmā maratona starts notiks 17. decembrī plkst. 13.00 Rīgā.

Ziedo ar dziesmu jau šodien!

Ikviens aicināts ziedot "Dod pieci!" apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. Ziedojumus sākot no 5 eiro var veikt mājaslapā.

No 17. līdz 23. decembrim būs iespējams veikt ziedojumus arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizētāji lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci. Labdarības maratona "Dod pieci!" mērķim ziedot var arī Ziedot.lv mājaslapā

Maratona norises laikā no 17. līdz 22. decembra vakaram "Circle K" degvielas uzpildes stacijās no katra miles degvielas litra, ko iegādāsies privātpersonas, "Circle K" ziedos 1 centu "Dod pieci!". Tāpat līdz ar "Dod pieci!" maratona startu visās "Circle K" degvielas uzpildes stacijās Latvijā varēs iegādāties "Dod pieci!" labo nodomu krūzi. No katra pārdotā dzēriena īpašajā krūzē 10 centus ziedos uzņēmums, bet vēl 10 centus – dzēriena pircējs.

Līdz 23. decembrim notiek arī "Dod pieci!" labdarības izsoles mājaslapā dodpieci.lv, kur vairāksolīšanā var tikt pie ekskluzīvām lietām, kas maratona laikā arvien tiek papildinātas. Jau norit izsole par vienīgo grāmatas "DAILEI 100" eksemplāru ar teātra aktieru un mākslinieku autogrāfiem. Sporta līdzjutēji varēs iegūt īpašumā kalnu slēpotāja un trīskārtējā olimpieša Kristapa Zvejnieka parakstītus suvenīrus, grāmatu "No Ghetto līdz olimpiskajam zeltam", Anastasijas Kravčenokas un Tīnas Graudiņas Tokijas olimpisko spēļu topiņus ar autogrāfiem un citas lietas. Mūzikas mīļotāji var ziedot par iespēju dzirdēt grupas "Citi zēni" koncertu. Savukārt modes cienītāji, ziedojot un piedaloties izsolē, varēs iegūt dizaineres Laimas Jurčas kolekcijas "Illuminated" tērpu, kas sasaucas ar šī gada labdarības maratona tēmu.

Dalība izsolē ir vienreizējs ziedojums  5 eiro vērtībā, kas automātiski nonāk Ziedot.lv rīcībā un tiek pieskaitīts "Dod pieci!" maratona ziedojumiem. Izsoles likme ar minimālo augšupejošo soli ir 1 eiro. Brīdī, kad piedāvātā likme tiek pārsolīta, tās iesniedzējs saņem e-pastu.

Uzņēmumi, kuri augstu vērtē sociālo atbildību, tiek aicināti sazināties ar Ziedot.lv. Kā jau katru gadu arī šoreiz ir iespēja pieteikties palīdzības saņemšanas, aizpildot anketu jau šobrīd mājaslapā dodpieci.lv. 

Labdarības maratona norisei būs iespējams sekot līdzi 24 stundas diennaktī Latvijas Radio 5 – pieci.lv ēterā, video tiešraidē www.dodpieci.lv, kā arī Dod pieci "Facebook" lapā. Par dienas aktualitātēm varēs uzzināt www.lsm.lv un speciālās Latvijas Televīzijas 1. kanāla reportāžās. Katru rītu pulksten 7.00–9.00 maratonam varēs sekot televīzijas translācijā kanālā LTV7, un katru nakti līdz pat pulksten 5.45 rītā – LTV1.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti