Krustpunktā

Pašvaldību vēlēšanas: Jūrmala

Krustpunktā

Pašvaldību vēlēšanas: Rīga

Radio un jauniešu auditorija: ko un cik klausās?

Sociologs Kaktiņš: «Pieci.lv» reitingi vērtējami pozitīvi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ņemot vērā ārējos konkurences apstākļus, Latvijas Radio 5 darbs un sasniegumi ir ļoti uzteicami, jo jauniešiem izvēles iespējas attiecībā uz radio staciju izvēli ir nebeidzamas, tā Latvijas Radio 1 raidījumā "Krustpunktā" norādīja pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir norādījusi, ka Latvijas Radio 5 nav sasniedzis izvirzīto mērķi - sasniegt 100 000 radio klausītāju, tāpēc ir jāmaina radio formāts un tam jākļūst par latviešu mūzikas radio.

Kaktiņš gan norādīja, ka pastāvošās konkurences apstākļos skaitļi patiesībā esot pozitīvi un, salīdzinot ar citiem gadiem, vērojams klausītāju palielinājums.

"Mums tiešām ir liela konkurence un jādomā, kas notiks Latvijas Radio 5 iekšienē, ja šāds lēmums tiks pieņemts," papildināja Latvijas Radio 5 satura galvenā redaktore Anna Platpīre.

Savukārt NEPLP loceklis Patriks Grīva norādīja, ka Latvijas Radio 5 nav izpildījis 2014. gada sabiedrisko pasūtijumu - sasniegt 100 000 cilvēku auditoriju, kas pamatā nav sasniegta. Mērķis tika definēts uz diviem gadiem, bet pēc trīs gadu darbības, kopējais auditorijas skaits ir 73 000, kas līdz šim bijis vislabākais rezultāts.

Definētie mērķi tika veidoti konkrētajā laikā un apstākļos, tāpēc, iespējams, nebija pareizi par mērķi izvirzīt tik lielu auditoriju, norādīja Platpīre. Turklāt Latvijas Radio 5 ir ļoti dažādas programmas un projekti, tāpēc nemaz nevarot precīzi noteikt sasniegtās auditorijas lielumu.

Grīva skaidroja, ka padome gan negrasoties aizliegt ārzemju mūziku pavisam, tikai samazināt atskaņošanas biežumu. Viņš uzsvēra - ja mēs nenostāsimies jaunās Latvijas mūzikas attīstības pusē, mēs nevaram runāt par Latvijas vērtību aizstāvēšanu, jo tas nekad nebūs komercradio staciju uzdevums. 

Tāpēc jāizvēlas jauniešiem interesanta latviešu mūzika, jo to jau tāpat galvenokārt klausās tieši jaunieši, rosināja Grīva.

Grīvas teiktajam mēģināja iebilst Latvijas Radio 5 žurnālists un dīdžejs Toms Grēviņš, norādot, ka Latvijas popmūziķi rada 50 dziesmas gadā, kuras jaunieši vēlētos dzirdēt, tāpēc nevar runāt par Latvijas mūzikas augšupejošu tendenci ar ko varētu aizpildīt radio ēteru. Viņš norādīja, ka klausītājs nedomā par to, no kurienes konkrētā mūzikā nāk – viņš klausās, jo tas ir kaut kas viņu interesē un saista.

Latvijas Radio 5 izveidošanas sākotnējais mērķis bija uzrunāt jauniešu auditoriju – piedāvāt jauniešiem interesantu saturu, ņemot vērā, ka sabiedrība noveco un ir jāpiedāvā satura dažādība. Jaunieši dzīvo globalizētā vidē, mēs nevaram piespiest jauniešus mīlēt to, kas viņus, iespējams, neinteresē, norādīja Platpīre.

"Jaunieši jāuzrunā ar to, kas viņiem ir saprotams un īsts. Vienīgā problēma ir tā, ka Latvijas mūziķi dzīvo no autortiesībām, tāpēc valsts radio šajā ziņā ir lielākais palīgs," raidījumā viedokli pauda arī mūziķis Lauris Reiniks. Viņš arī norādīja, ka nezina, vai ir pietiekami daudz latviešu mākslinieku, lai varētu ieinteresēt visus jauniešus, bet tas droši vien palīdzētu jaunajiem Latvijas māksliniekiem.

Jau ziņots, ka ziņas par to, ka „Pieci.lv” varētu pāriet pamatā uz Latvijā radītu mūziku izskanēja 11.maijā. Tad Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Ivars Āboliņš norādīja, ka Latvijas Radio valdes locekle Sigita Roķe redzējumā par radio attīstību minējusi, ka Latvijas Radio 5 ir jābūt latviešu mūzikas kanālam. Tas sakrītot arī ar Āboliņa redzējumu.

Reaģējot uz NEPLP ierosinājumu jauniešu auditorijai izveidoto Latvijas Radio kanālu Pieci.lv pārveidot par latviešu mūzikai veltītu kanālu, Pieci.lv apņēmies izstrādāt savu redzējumu par kanāla attīstību un arī turpmāk īpašu uzmanību veltīt Latvijā radītajai mūzikai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti