Sociālās aprūpes centru darbinieku algām, invalīdu un adoptētāju atbalstam šogad sadalīs vairāk nekā 8 miljonus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Labklājības ministrija 2019. gadā izvirzījusi trīs prioritātes, tām atvēlot vairāk nekā 8 miljonus eiro, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē informēja labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPVLV").

Ramona Petraviča
00:00 / 01:06
Lejuplādēt
Labklājības ministrijas ieskatā šī gada prioritāšu sarakstā ir atalgojuma palielināšana valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem. Tāpat prioritāte ir pabalsta palielināšana bērniem ar īpaši smagu invaliditāti un pieaugušajiem ar pirmās grupas invaliditāti no bērnības. Trešā prioritāte ir atbalsts personām, kuras adoptējušas bērnus. 

"Esam raduši iespēju palielināt atalgojumu valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem par 4,8 miljoniem,

kas ir nozīmīgs solis sakarā ar to, ka mediķiem algas tika celtas, bet sociālo centru darbiniekiem algas bija minimālo algu apmērā, un šajā gadā rasta iespēja algas celt par 30%. Arī ir rasta iespēja atbalstīt adoptētājus. Šī gada budžetā ir iekļauts pabalsts 107,5 eiro par bērnu līdz 6 gadu vecumam un 129 eiro par bērnu no 7-18 gadu vecumam. Šis ir pasākums, kas iepriekš nav bijis. Kā arī palielināts pabalsts bērniem ar īpaši smagu invaliditāti un arī pieaugušajiem pēc 18 gadu vecuma ar 1. grupas invaliditāti no bērnības. Mēneša pabalsts no 213 eiro palielināts uz 313 eiro," stāstīja ministre.

Saeimas Preses dienestā informēja, ka adoptētājiem gaidāmas vēl kādas pārmaiņas - plānots paplašināt to adoptētāju loku, kuri pēc bērna adopcijas var doties 10 dienu atvaļinājumā un par šo periodu no valsts saņemt paternitātes pabalstu. Tas būtu pieejams vienam no adoptētājiem, kura ģimene adoptējusi bērnu vecumā līdz 18 gadiem. Šādu likumdošanas iniciatīvu konceptuāli otrdien, 19.februārī, atbalstīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti.

Patlaban 10 dienu atvaļinājums saistībā ar bērna adopciju pienākas tikai gadījumā, ja adaptētais bērns ir vecumā līdz trim gadiem. Kā norādīts likumprojekta anotācijā, 2018.gadā Latvijā tika adoptēti 102 bērni, no kuriem 70 bija vecumā no trīs līdz 18 gadiem. Pirms virzīt izskatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā attiecīgos grozījumus Darba likumā un likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", komisija aicinās Finanšu ministriju sagatavot savu atzinumu par abiem likumprojektiem.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti