Sociālajiem pabalstiem iezīmētās naudas pārdale neatņems naudu trūcīgajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vairāk nekā 48 miljoni eiro, kurus, veidojot 2019. gada valsts budžetu, nolemts pārdalīt no valsts sociālo pabalstu izmaksai paredzētajiem līdzekļiem citu prioritāšu apmaksāšanai, iegūti, precizējot izmaksu prognozi. To uzsver gan Finanšu, gan Labklājības ministrijā, norādot, ka arī pērn daļa naudas, kas budžetā sākotnēji bija iezīmēta sociālo pabalstu izmaksai, tika atvēlēta citiem mērķiem.

Sociālajiem pabalstiem «iezīmētās» naudas pārdale neatņems naudu trūcīgajiem
00:00 / 01:20
Lejuplādēt

Aizvadītajā nedēļā slēgtā valdības sēdē pieņemtais lēmums 48,5 miljonus eiro pārdalīt dažādu budžeta prioritāšu segšanai, nekādi neietekmēs pensiju vai sociālo pabalstu izmaksu. Nedz pensionāriem, nedz pabalstu saņēmējiem nav jābažījas, ka pensiju un pabalstu izmaksai sākotnēji plānotās naudas novirzīšana citiem mērķiem var ietekmēt pensiju un pabalstu apmēru.

„Nevienam neko nenoņems, ne izmaksās mazāk. Pamatprincipi, kas ir bijuši līdz šim, tiks turpināti. Tātad atbilstoši katra sociālajām iemaksām vai, pensiju gadījumā, mūža garumā sakrātajam pensijas kapitālam, tiek izmaksātas pensijas vai pabalsti,” uzsvēra Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece.

Skaidrojot, kādēļ Labklājības ministrija piekritusi ierosinājumam daļu no pensiju un sociālo pabalstu izmaksai sākotnēji prasītās naudas pārdalīt citiem mērķiem, Muižniece norāda uz līdzšinējām tendencēm. Piemēram, pērn samazinājusies dzimstība un līdz ar to bijis vajadzīgs mazāk naudas dažādu ar bērna piedzimšanu un kopšanu saistītu pabalstu izmaksai.

Samazinājusies arī slimības pabalstos izmaksātā summa, jo pēc e-veselības sistēmas ieviešanas sarucis pabalsta saņēmēju noslimoto dienu skaits.

„Mēs pirms katra budžeta gada prognozējam, kādi varētu būt šie izdevumi. Šogad ir diezgan unikāla situācija, ka mēs tekošā gada budžetu pieņemam tajā pašā gadā, un līdz ar to mums ir iespēja ņemt vērā tendenci gandrīz gada garumā. Līdz ar to tie izdevumi pret sākotnējo bāzi mums ir par 48,5 miljoniem mazāki nekā sākotnēji bija plānots. 48,5 miljoni izklausās daudz, bet pret 2,3 miljardu eiro budžetu tas nav daudz,” stāstīja Muižniece.

Aizvadītājā gadā valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta faktiskie izdevumi bijuši par 71 miljonu eiro mazāki, nekā sākotnēji plānots, informēja Finanšu ministrijā. Pērn nauda, kas sākotnēji bija paredzēta pensiju un pabalstu izmaksai, jau novirzīta citiem mērķiem. Piemēram, daļa naudas, ko izdevies ietaupīt, jo mazāk pieprasīti pabalsti par invalīda kopšanu, tika atvēlēta 100 eiro lielu vienreizēju pabalstu izmaksai politiski represētajiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti