Dienas ziņas

Jaungada nakts svinībās aicina uzmanīt mājdzīvniekus

Dienas ziņas

Policija svētkos rīkos reidus

Sniegs un ledus no jumtiem traumējis 11 cilvēkus un 52 auto

Sniegs un ledus no jumtiem šosezon Rīgā traumējis 11 cilvēkus un 52 auto

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No jumta krītošais sniegs un ledus  šosezon Rīgā traumējis jau vairāk nekā 10 cilvēkus un sabojājis ap pussimt automašīnu. Turklāt gadu mijā gaidāms atkusnis, kuram atkal sekos sals, un šādos laikapstākļos lāstekas uz jumta veidosies vēl vairāk.

Darbu vadītāja svilpiens ir signāls, ka lejā nav gājēju vai automašīnu un industriālie alpīnisti var ķerties pie kārtējās lāstekas. Arvien vairāk jumtu Latvijā tiek nosiltināti, tādēļ divmetrīgas milzenes veidojas retāk. Taču par darba trūkumu jumtu cilvēki nevar sūdzēties.

Namsaimnieki kopumā kļūstot arvien apzinīgāki – nosiltina jumtus, lai mazāk veidotos lāstekas, un biežāk tīra sniegu.

"Nupat nesen bija lielais sniega vilnis, kad mēs notīrījām daudzām mājām. Un procenti 20 no tām mājām atkal pieprasa, lai mēs tīrītu, neskatoties uz to, ka tās ir milzīgas izmaksas,"

pastāstīja uzņēmuma “ABC jumts” darbu vadītājs Nauris Dombrovskis.

Saimniekam tādējādi ir mierīga sirds, ka sniegs un ledus nelauž jumtu un neapdraud garāmgājējus. Taču ne visi namsaimnieki ir tik atbildīgi. Pēc Rīgas pašvaldības policijas datiem, galvaspilsētā no krītošā sniega šosezon cietuši 11 cilvēki un apskādētas 52 automašīnas. Dati par citām pašvaldībām pagaidām nav pieejami.

Pašvaldības policija ēkas apseko un uzdod sakārtot. Arī iedzīvotāji aicināti ziņot, ja ievērojuši bīstamas jumtu malas.

“Pašlaik no aptuveni 400 par ziemas lietām uzsāktajiem administratīvo pārkāpumu procesiem nedaudz vairāk nekā 200 ir tieši par jumtu nenotīrīšanu. Sods par ietves vai jumta nenotīrīšanu fiziskām personām var sasniegt 350 eiro, juridiskām personām – 1400 eiro,” norādīja Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Turklāt, ja sniegs vai ledus jau nodarījis kaitējumus citu cilvēku veselībai vai mantai, tad cietušais no nama īpašnieka var piedzīt viņam nodarītos zaudējumus.

Daļa namīpašnieku sniega tīrīšanas vietā nolemj novilkt norobežojošu lenti gar savas ēkas fasādi un turēt to līdz sniega nokušanai.

Pašvaldības policija uzsver – lentes neatbrīvo no prasības tīrīt sniegu.

“Tas var būt īstermiņa risinājums tieši tīrīšanas darbiem, bet tas nevar būt risinājums, kad reizē ar sniegu uzliekam lentu un pavasarī, kad sniegs nokusis nost, lentu noņemam nost. Tas ir pārkāpums,” uzsvēra Sadovskis.

Visbīstamākās situācijas uz jumtiem veidojas laikā, kad atkusnis mijas ar salu.

“Ja pakusīs tagad kaut vai tas mazais sniedziņš uz jumta, kurš pats par sevi nekādu apdraudējumu nerada, tas sāks tecēt, pa naktīm uzsals, un veidosies milzīgas lāstekas,” pastāstīja SIA “ABC jumts” darbu vadītājs Nauris Dombrovskis.

Un tieši tāds mainīgs laiks tuvākajās dienās tiek solīts Latvijā. Tādēļ namīpašniekiem ieteicams neatlikt sniega tīrīšanu uz pēdējo brīdi, bet gājējiem – būt īpaši uzmanīgiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti