Dienas ziņas

Armija saņem pirmos modernos helikopterus

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Sniegputenis Kurzemē apgrūtina kustību uz ceļiem

Sniegputeņa dēļ Latvijā – apgrūtināti braukšanas apstākļi; virkne sabiedrisko transportu kavē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Pirmdien sniega un sniegputeņa dēļ visā valstī ir apgrūtināti braukšanas apstākļi, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi". Atsevišķos reģionos iedzīvotāji saskārušies ar transporta kavēšanos. 

ĪSUMĀ:

 • Pirmdien Latvijā plosās sniegputenis. 
 • Lielā daļā valsts teritorijas braukšanas apstākļi ir īpaši apgrūtināti.
 • Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana visā Latvijā. 
 • Talsu apkārtnē ir kritiski slikti braukšanas apstākļi.
 • Rīgā atkala apgrūtina pārvietošanos, vietām kavējas sabiedriskais transports.
 • Dienesti situāciju valstī vērtē dažādi, virkne sabiedrisko transportu kavē visā Latvijā.
 • Talsu un Kuldīgas novados divas dienas mācības notiks attālināti.

Sniegputeņa dēļ Latvijā smaga situācija uz valsts ceļiem; virkne sabiedrisko transportu kavē
00:00 / 03:50
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka pirmdien Latvijā plosās sniegputenis. Lielā daļā valsts teritorijas braukšanas apstākļi ir īpaši apgrūtināti, strādā 101 tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi daudzviet Latvijā

Pievakarē Talsu apkārtnē, Ventspils šosejas (A10) posmā no Strazdes līdz Talsiem sniega un sniegputeņa dēļ ir kritiski slikti braukšanas apstākļi. 

Uz valsts galvenajiem autoceļiem īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir:  

 • Tallinas šosejas (A1) posmā no Berģiem līdz Tūjas krustojumam;
 • Vidzemes šosejas (A2) posmā no Rīgas līdz Siguldai;
 • Valmieras šosejas (A3) posmā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam; 
 • Rīgas apvedceļš (Baltezers–Saulkalne) (A4) visā posmā;
 • Rīgas apvedceļš (Salaspils–Babīte) (A5) visā posmā;
 • Daugavpils šoseja (A6) no Rīgas līdz Salaspilij;
 • Bauskas šosejas (A7) posmā no Rīgas līdz Iecavai;
 • Liepājas šosejas (A9) posmā no Rīgas līdz Kaģiem, no Apšupes krustojuma līdz Anneniekiem un no Blīdenes līdz Skrundai.
 • Ventspils šosejas (A10) posmā no Rīgas līdz Strazdei un no Talsiem līdz Usmai;
 • Sniegotos ceļa posmu attīra no sniega, slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem, uz ceļiem strādā 101 ziemas tehnikas vienība. 

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana visā Latvijā. 

Īpaši apgrūtināta braukšana pa reģionālajiem un vietējiem autoceļiem Kurzemē ir Kuldīgas, Talsu, Tukuma un Saldus apkārtnē, Vidzemē – Valmieras, Cēsu, Madonas un Gulbenes apkārtnē, Latgalē – Daugavpils, Krāslavas, Preiļu, Ludzas un Rēzeknes apkārtnē.

Talsu apkārtnē ir kritiski slikti braukšanas apstākļi.

"Latvijas Valsts ceļi" aicina neplānot braucienus un patlaban ceļā tur nedoties – ceļi apledo, redzamība ir 40 metru robežās, veidojas aizputinājumi, ceļi var būt neizbraucami. Uzturēšanas darbi patlaban ir maz efektīvi vai arī ar nulles efektu.  

"Uzturēšana ziemā ir domāta, lai iespēju robežās uzlabotu braukšanas apstākļus. Patlaban ap Talsiem šīs iespēju robežas ir izsmeltas. Un mūsu darbi nedod jūtamu rezultātu. Jo sniegputenis un vējš sanes sniegu arī no laukiem. Un sniega sanesumi veidojas uzreiz, kad ir nogājusi sniega šķūre. Latgalē un Vidzemē tas attiecas uz reģionālajiem un vietējās nozīmes ceļiem. Vietējās nozīmes ceļi intensīvas snigšanas laikā vienmēr būs sarežģīti izbraucami. Tie ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu," norādīja "Latvijas Valsts ceļu" Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova.

"Latvijas Valsts ceļi" atgādina, ka snigšanas laikā sniega kārta un apledojums veidojas atkārtoti un aicinām plānot papildu laiku ceļā. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. 

Ceļu uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākumā strādājot uz galvenās, tad reģionālās un pēc tam uz vietējās nozīmes autoceļiem. Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu.

Ceļi ar grants segumu ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicina informēt "Latvijas Valsts ceļus", zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos "Twitter" un "Facebook".  

Vadītāji tiek aicināti pirms došanās ceļā izpētīt iespējamā maršruta ceļu stāvokli. To var izdarīt vietnē "lvceli.lv", kur iespējams aplūkot arī tiešsaistes kameras no Latvijas šosejām. 

Rīgā atkala apgrūtina pārvietošanos

Rīgā pa dienu atkala jeb sasalstošs lietus apgrūtināja pārvietošanos. Atkalas laikā visiem satiksmes dalībniekiem ir jābūt piesardzīgiem, jo ledus kārta uz ietvēm un brauktuvēm veidojas strauji, un, turpinoties lietum, arvien no jauna. Iedzīvotājiem atkalas laikā jārēķinās, ka ietves un brauktuves – slidenas.

Galvaspilsētā ielu un ietvju uzturētāji ir gatavi veikt brauktuvju un ietvju kopšanas darbus atbilstoši laikapstākļiem. No šī gada izmaiņas teritoriju uzturēšanas noteikumos Rīgā ļauj atkalas laikā ietvju kaisīšanai izmantot tīru sāli, lai uz ietvēm iedzīvotājiem būtu drošāk pārvietoties. 

12. un 13. decembrī autovadītāji Rīgas sabiedriskajā transportā var braukt bez maksas, kontrolieriem uzrādot automašīnas reģistrācijas apliecību. Šo iespēju var izmantot jebkura pilngadīga persona, autovadītāja apliecībai nav obligāti jābūt līdzi.

Vietām galvaspilsētā sabiedriskā transporta kustība bijusi traucēta.

Piemēram, Rīgā Eksporta un Elizabetes ielas krustojumā pusdienā notika ceļu satiksmes negadījums. Kravas mašīnai, kas vedusi ķieģeļu mājas sienu, izkrita krava, uz divām stundām bloķējot 5. tramvaja sliedes. Negadījums pie krustojuma izraisīja sastrēgumus. Sniegs grūtības radīja arī policistiem, kuru ekipāžas mašīna vienubrīd nevarēja izkustēties. Taču tramvaja satiksmi izdevās atjaunot. 

Rīgas ielās uzrunātie par laikapstākļiem ir priecīgi 

Pastaigājot pa pilsētu, izskatījās, ka satiksme pirmdien ir lēnāka, nekā citas dienas, taču Latvijas Radio uzrunātie cilvēki par laikapstākļiem ir priecīgi.

Uzrunātie sacīja:

"Labs laiks, normāls, ziemīgs. Es gāju pie ārsta. Mašīnu atstāju mājās. Kājām aizgāju 40 min, izstaigājos, nesnieg jau tik stipri."

"Skaisti, forši, priecīgi, gaiši. Jā, protams [nokļuvu vēlamajā vietā laikus]. Ar trolejbusu. Un es vispār brīnos, ka saka pa radio, ka stundu kavējas. Kas te ko braukt? Viss kārtībā."

"Varbūt centrā kaut kādās vietās, kur bišku tas sniegs mašīnu dēļ ir pakusis, un būs jālec pāri. Ja zābakiem nav lielāka zole, varētu būt grūti."

"Izbraucu ātrāk, nekā citus rītus, un nenokavēju, bet tad Rīgā putenis vēl nebija sācies. Satiksme bija gana laba. Tagad ik pa brīdim aizsalst, tad ir aktīvāk jātīra, lai būtu laba redzamība, bet tā es neko sliktu nevaru teikt. Viss labi."

"Grūti iet jau ir, bet es nezinu… Protams, tīrāka Rīga jau varēja būt, bet ir saprotams, ka visu laiku snieg, nav jau jēgas ar tām lāpstām īpaši vicināties."

Dienesti situāciju valstī vērtē dažādi, virkne sabiedrisko transportu kavē

Dienesti un uzņēmumi situāciju Latvijā pirmdien kopumā vērtē dažādi. Piemēram, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā ziņo, ka rīts kopumā aizvadīts mierīgi. Bija daži izsaukumi, lai novāktu nolūzušus kokus un uz diviem ceļu satiksmes negadījumiem, bet glābēji kopumā bija gatavojušies, ka būs vairāk darba.

Savukārt uz ceļiem līdz pievakarei Valsts policija fiksējusi 95 ceļu satiksmes negadījumus, septiņos no kuriem bija cietušie. Salīdzinājumā ar citām dienām, pirmdien negadījumu uz ceļiem esot nedaudz vairāk. 

Līdzīgi ir arī Valsts policijā, kur ziņo, ka līdz plkst.10 reģistrēti 35 ceļu satiksmes negadījumi un tas ir aptuveni tikpat, kā citās dienās. Bet, iespējams, bija daudz saskaņoto paziņojumu, bet par tiem likumsargiem informācijas neesot.
Savukārt uzņēmumiem, kuru pārziņā ir pasažieru pārvadājumi, šis rīts bija izaicinājumiem bagātāks. Piemēram, "Rīgas satiksmē" informēja, ka trolejbusi kavē apmēram 15–20 minūtes, autobusi – 20–30 minūtes, bet 13. maršruts kavē pat 40 minūtes. 

Sniegputenis ietekmē arī sabiedriskā transporta kustību visā Latvijā.

Tā, piemēram, no rīta bija atcelti 11 avioreisi, bet līdz pievakarei dažādu apstākļu dēļ nav notikuši ap 20 reģionālo autobusu reisu. Tie autobusi, kas braucienu veic, tie var kavēt līdz 30 minūtēm. Savukārt Rīgā līdz 20 minūtēm, trolejbusi – līdz 15 minūtēm, bet tramvajiem būtisku kavējumu neesot. Vilcieni var kavēt līdz 20 minūtēm. 

Autotransporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis norādīja: "Vilcieniem bija trīs kavējumi – no Zilupes, Tukuma virzienā un Slokas. Tie brauca ar kavējumiem laikapstākļu dēļ. Kas attiecas uz reģionālajiem autobusiem, situācija ir līdzīga. Mums ir informācija par 20 neizpildītiem reisiem – gan Limbažu un Siguldas pusē, gan Bauskā, gan Gulbenē un Pierīgā, un Rēzeknē. Tā kā mēs redzam – vienmērīgi, pa visu Latviju tas noklājums ir."

Zaķis atzīmēja, ka neizpildītajiem autobusu reisiem iemesli ir dažādi, tostarp vadītāju slimošana. 

Kurzemē sniega tīrīšana kā cīņa ar vējdzirnavām 

Slikti izbraucami gan valsts, gan pašvaldību ceļi, nemitīga sniega tīrīšana gan ar tehniku, gan rokām – tāda pirmdien ir situācija Kurzemē. Tā ir kā cīņa ar vējdzirnavām – atzina Kuldīgas novadā. Ceļi tik un tā ir grūti izbraucami, bet to tīrīšanā tiek tērēts liels finansējums. Vakarpusē gan Kuldīgas, gan Talsu novadā nolemts, ka skolēni turpmākās divas dienas mācīsies attālināti, lai neiekļūtu bīstamās situācijās uz ceļiem. 

Lai nokļūtu no Skrundas uz Kuldīgu, ar nepilnu pusstundu nepietiek, šoreiz ceļā pavadītais laiks jāreizina ar divi. Daudz automašīnu šai maršrutā nevarēja manīt, bet visi sastaptie brauca atbilstoši aizsnigušajai brauktuvei un sliktajai redzamībai. 

Kuldīgā uz pusdienas laiku bijis dziļākais sniegs Latvijā – 40 centimetri.

Tā ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Un arī Kuldīgas novada dienesti atzina – tikt galā ar sniegu šobrīd ir kā cīņa ar vējdzirnavām. Pilsētā strādā septiņas traktorvienības un viena kaisāmā mašīna. Tomēr jau pēc pāris stundām viss atkal ir aizputināts. 

SIA "Kuldīgas komunālie pakalpojumi" valdes loceklis Kaspars Poriķis norādīja: "Pieņemsim, mēs šo laukumu pirms pusotras stundas ar kolektīvu palīdzējām sētniekiem notīrīt, un tagad varam jau redzēt, kādi 15 centimetri sniegs uzsnidzis. Tādēļ varbūt mēs aicinātu arī cilvēkus varbūt strādāt attālināti, ja ir tāda iespēja. Vakaros mašīnas iebraukt sētā, lai vieglāk būtu pa nakti, kad mūsu tehniku tīrīs, lai nebūtu apgrūtinājuma, visādu šķēršļu."

Kuldīgas novada pašvaldībā atzina – pagastos ir ļoti daudz zvanu no iedzīvotājiem par ceļu slikto stāvokli. Šobrīd tiekot darīts viss iespējamais, pagastos darbojas 28 tehnikas vienības. 

Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka sacīja: "Bet skaidrs ir, ka mēs visus šobrīd ļoti labā stāvoklī savest nevarēsim, mēs strādājam. Mēs faktiski dažās dienās varam pie šādas snigšanas iztērēt absolūtu visu divu trīs mēnešu plānoto ziemas finansējumu tieši sniega šķūrēšanai."

Savukārt SIA "Kuldīgas komunālie pakalpojumi" darbiniece Gunta Būdeniece pauda: "Šī jau ir kāda ceturtā reize vismaz, vēlāk, kad būs lielāka kārta, tad traktors brauks noteikti."

Arī Talsu apkārtnē ir kritiski slikti braukšanas apstākļi un autoceļu uzturēšanas darbi ir maz efektīvi. Arī te daudz zvanu no iedzīvotājiem un sūdzību par aizputinātajiem ceļiem. Talsos sastaptajiem iedzīvotājiem dažāds viedoklis par esošo situāciju:

"Nav jau arī jēgas tagad tīrīt sētniekiem, bet izbrist var un viss ir kārtībā. Super! Lai tik snieg!"

"Burtiski pēc desmit minūtēm ir sega. Es rēķināju, es nezinu, tie pieci centimetri, 45 minūtes un viņi ir atpakaļ."

"Kā ir autovadītājiem Talsos? Ļoti grūti – ielas nav iztīrītas, pie veikaliem ir ļoti grūti."

Pēcpusdienā gan Kuldīgas, gan Talsu novados pieņemts lēmums, ka sniega stihijas dēļ divas dienas mācības skolēniem notiks attālināti. Kuldīgas novadā informēja, ka skolās būs tikai dežūrklases, ja nu kāds ir atnācis uz skolu, bērnudārzi darbosies. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti