Sniega un puteņa dēļ lielākajā daļā valsts teritorijas apgrūtināta braukšana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Daudzviet Latvijā turpinās sniegs un putenis, līdz ar to lielākajā daļā valsts teritorijas braukšana joprojām ir apgrūtināta – ceļi ir piesniguši un apledojuši. Patlaban uz valsts ceļiem strādā 183 VAS "Latvijas Autoceļu uzturētājs" (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības. Ceļi tiek tīrīti un kaisīti ar pretslīdes materiāliem. 

"Latvijas Valsts ceļu" (LVC) pārstāve Anna Kononova norādīja, ka patlaban braukšanai labākie apstākļi ir ap Daugavpili, Rēzekni, Līvāniem un Preiļiem, kā arī Kurzemes pusē ap Liepāju, Grobiņu, Durbi un Aizputi. Savukārt pārējā valsts teritorijā jārēķinās ar apgrūtinātu braukšanu. 

Valsts autoceļiem ziemas sezonā tiek noteiktas piecas uzturēšanas klases – A, A1, B, C un D, informēja LAU. Pieļaujamais sniega biezums uz autoceļa brauktuves mainīgos laika apstākļos A un A1 uzturēšanas klases autoceļiem var būt seši centimetri. Savukārt B uzturēšanas klases autoceļiem astoņi centimetri, C uzturēšanas klasei 10 cm, D uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamais sniega biezums netiek normēts.

Darbu veikšanas laiks, kas ir noteikts brauktuves attīrīšanai no sniega, tiek skaitīts no brīža, kad sniegs ir beidzis snigt, līdz brīdim, kad autoceļa brauktuve ir attīrīta no sniega. A uzturēšanas klases autoceļa brauktuves no sniega attīra un to apstrādi ar pretslīdes materiāliem jāveic trīs stundu laikā, A1 klasei – četru stundu laikā, B klasei – sešās stundās, savukārt C uzturēšanas klasei autoceļa attīrīšanu no sniega veic 18 stundās. D uzturēšanas klases autoceļiem laiks netiek normēts.

Sabiedriskā transporta pieturvietu platformas uz A, A1, un B uzturēšanas klases autoceļiem no sniega ir jātīra 24 stundās, ja tas sasniedz biezumu, kas lielāks par 10 cm. Uz C un D uzturēšanas klases autoceļiem laiks netiek normēts.  

Vienlaikus Kononova skaidroja, ka visi valsts autoceļi ir sadalīti uzturēšanas klasēs un ziemā valsts galvenie autoceļi tiek tīrīti pirmie. Tāpat lielu uzmanību pievērš reģionālajiem autoceļiem, kur novērojama liela satiksme. Taču uz mazākās nozīmes autoceļiem tiek nodrošināta tikai to caurbraucamība.

Saskaņā ar meteorologu prognozēm snigšana trešdien turpināsies visu dienu un nokrišņi mitēsies vien naktī uz ceturtdienu. Kononova prognozēja, ka lielākā daļa autoceļu būs notīrīti vien ceturtdien no rīta. 

Savukārt par ķibelēm uz ceļa, proti, sniega sanesumiem un bīstamiem, slideniem ceļu posmiem ik viens autovadītājs aicināts informēt, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti