Dienas ziņas

Daugavpils ir gatava dzelzceļa elektrifikācijai

Dienas ziņas

Barikāžu atceres ugunskurs Tukumā

Snēpelē izvēlas pagasta pārvaldnieku

Snēpeles pagasta pārvaldnieku pirmo reizi izvēlas iedzīvotāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pagasta pārvaldes vadītājam jābauda iedzīvotāju uzticība – tā uzskata Kuldīgas novada Snēpeles pagasta iedzīvotāji. Lai atkārtotā konkursā izvēlētos piemērotāko vadītāju, viņi izteikuši vēlmi paši piedalīties pretendentu izvērtēšanā. Šāda iedzīvotāju aktivitāte pagasta pārvaldnieka izvēlē novadā esot pirmo reizi.

Snēpeles pagasta kultūras nama zāle ļaužu pilna. Lai piedalītos pagasta pārvaldes vadītāja izvēlē, reģistrējušies 127 pagasta iedzīvotāji un saņēmuši lapiņas ar trīs pretendentu uzvārdiem, par kuriem pēc kopā sanākšanas balsot.

Savukārt katrs pretendents uz pagasta pārvaldes vadītāja amatu ir sagatavojis septiņu minūšu redzējumu par Snēpeles attīstību, bet 15 minūtes katram paredzētas, lai iedzīvotāji varētu uzdot savus jautājumus. 

Rīkot atkārtotu konkursu un šādi iesaistīt iedzīvotājus pagasta pārvaldnieka izvēlē nolemts pēc tam, kad iepriekšējā gada nogalē daļa iedzīvotāju nebija apmierināti un asi kritizēja konkursa kārtībā izraudzīto kandidātu.

"Tas ir tas veids, kā varējām mēs noskaidrot, kā Snēpeles iedzīvotāji vērtē pretendentus, un pretendentiem bija jāpagatavojas," stāstīja Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka.

Kuldīgas novadā ir 13 pagasti. Tā kā pārvalžu struktūras ļoti atšķīrās, piemēram, kādā darbinieku skaits bija 12, bet citā 22, tad pērn veiktas vairākas izmaiņas, lai ietaupītu finanšu un administratīvos resursus. Savukārt jauni pagasta pārvalžu vadītāji meklēti trīs pagastos – Snēpelē, Pelčos un Kabilē. Šāda iedzīvotāju aktivitāte pagasta pārvaldnieka izvēlē esot pirmo reizi.

"Svarīgākais būtu komunikācija ar cilvēkiem, galvenais - sapratne, ka strādā tādā amatā," vērtēja sapulces apmeklētājs Guntis Oniuns.

Iedzīvotāju vairākums no tiem, kas balsoja, tas ir – 89, bija par Raivi Jasinski. Balsojums būs noteicošais vienā no izvirzītajiem kritērijiem pretendentiem. Vērtēšanas komisijas pārstāve Buka atzina, ka komisija vēl atsevišķi tiksies ar diviem visvairāk balsu ieguvušajiem kandidātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti