Dienas ziņas

Viļānos veido dabas pētniecības centru

Dienas ziņas

"Zvanītāju" vasaras skoliņai -15

No bišu stropiem nozagti 48 vaska rāmji ar medu

Smiltenes novadā bišu dravā nozagts medus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 10 mēnešiem.

Visai neparasta zādzība Smiltenes novada Grundzāles pagastā - bišu dravā izzagti stropi un no tiem pazuduši 48 ar medu pilni vaska rāmji. Bišu dravas saimniece aprēķinājusi, ka zagļu nodarītie zaudējumi ir 700 eiro. Tā kā medus bija paredzēts pašas ģimenes un draugu vajadzībām, vilšanās par garnadžu nodarījumu ir liels.

Ienākot bišu dravā, pirms pāris dienām Elitu Puzuli pārsteidza stropiem sagrūstītie jumtiņi. Viņa saprata, ka kāds šeit bez viņas ir darbojies. Sākumā domājusi, ka, iespējams, paviesojies lācis, jo no tāda ciemiņa drava jau pirms pāris gadiem cieta. Pienākot tuvāk, kļuva skaidrs, ka no teju visiem stropiem pazudis pats vērtīgākais – ar medu piepildītie vaska rāmīši. Zagļi tos izņēmuši no deviņiem stropiem, kopumā dravā ir 13.

“Kur magazīnā māte iedējusi bišu perus, tas rāmītis bija tā žēli atstāts, kaut gan viens pats un vidū. Bet citur palikusi birstīte, bet nu bitenieki ar tādu neko neslaucītu, jo tā bija plastmasas un ķērās bites iekšā,” stāsta biškope.

Nu jau Elita stropos ielikusi jaunos rāmīšus, bet samierinājusies, ka šogad medus nebūs.

Viņa ar medus tirdzniecību nenodarbojas, agrāk strādājusi kolhoza dravā un kopš tā laika medu iegūst savas ģimenes, radu un tuvāko draugu vajadzībām. Drava ir aptuveni septiņu kilometru attālumā no pašas mājām Grundzāles ciematā, tāpēc arī katru dienu uz to neatbrauc. Policija par noziegumu sākusi izmeklēšanu un aicina atsaukties aculieciniekus un tos cilvēkus, kuri var sniegt kādu informāciju par zagļiem.

Tajās dienās, kad notika zādzība, Elita gaidījusi, kad medus nogatavosies, tāpēc spriež, ka izņemtie rāmīši bijuši ar to pilni: “Rāmītī kādi 2,5 kilogrami ieiet. Nu jāsāk viss no gala, nekā man te nav.”

Drava apdrošināta nebija, jo, kā teic saimniece, tā pašu kopta tiek visu laiku un tuvākajā apkārtnē nekas šāds iepriekš nav noticis. Latvijas Biškopības biedrībā arī atzīst, ka apdrošināt  bišu dravas ir sarežģīti, lielākoties tas ir dārgi, pēc tam grūti pierādīt zaudējumus, un apdrošināšanas kompāniju izvirzītas prasības ne visiem ir izpildāmas.

No stropiem izņemtie 48 rāmīši kopumā varēja svērt ap 100 kilogramiem un aizņemt tādu vietu kā četru pilnu stropu saturs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti