Panorāma

Bērna zobu labošana – tikai uz papīra

Panorāma

Atbalsta vakcinācijas pienākumu atsevišķu jomu darbiniekiem

Šlesera un Šķēles kriminālprocesā liecina Godmanis

Šlesera un Šķēles krimināllietas tiesā liecina Godmanis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Digitālās televīzijas krimināllietā, kurā starp apsūdzētajiem ir Ainārs Šlesers (“Latvija pirmajā vietā”) un Andris Šķēle, iztaujāts bijušais Ministru prezidents Ivars Godmanis. Viņa vadībā valdība apstiprināja noteikumus, kas ļāva par digitālās televīzijas ieviesēju kļūt “Lattelecom”. Godmanis tiesā uzsvēra, ka šajā jautājumā uzticējies Šleseram.

Prokuratūra uzskata, ka digitālās televīzijas projektā tika mākslīgi piesaistīta firma “Hannu Digital”, kas noveda pie naudas izkrāpšanas no “Lattelecom” aptuveni trīs miljonu eiro apmērā. “Lattelecom” ar “Hannu Digital” iekārtām 2009. gadā ieguva tiesības nodrošināt digitālās televīzijas apraidi Satiksmes ministrijas rīkotajā pretendentu atlasē.

“Es nemaz nezinu, kas tas “Hannu Digital” ir. Es tādas lietas nezinu,” pauda Godmanis.

Tieši Ivara Godmaņa vadītās valdības lēmumi par galveno ieviesēju ļāva kļūt “Lattelecom” ar “Hannu Digital”, kaut gan iepriekš bija plānots digitālās televīzijas ieviešanu uzticēt Latvijas Valsts radio un televīzijas centram (LVRTC).

Tāpēc Godmanis pagājušajā nedēļā bija aicināts liecināt krimināllietā, kurā par krāpšanu digitālās televīzijas projektā apsūdzēts ir tā laika satiksmes ministrs un viņa partijas biedrs Ainārs Šlesers. “Mans princips valdībā ir uzticēties saviem ministriem. Šo principu es esmu īstenojis vairākās valdībās,” tiesā sacīja kādreizējais premjers.

Godmanis tiesā vairākkārt norādīja, ka digitālās televīzijas ieviešanas projekta niansēs neiedziļinājās. Tajā pašā laikā rezultātu, ka par ieviesēju kļuva “Lattelecom”, Godmanis uzskata par labu: “Situācija bija ļoti smaga. Tas bija augusts, septembris. Mēs mainījām budžetu, un tas [digitālās televīzijas projekts] nebija prioritārs process. To es gan atceros. Bet

tajā brīdī, kad man ministrs pateica, ka uzvarējis ir “Lattelecom”, es biju stipri apmierināts.

[..] Tas variants, manuprāt, bija veiksmīgs. Tas, ka tur var atrast kaut ko tālāk, tas vairs nav adresēts man. Piedošanu.”

Prokurors Monvīds Zelčs norādīja, ka Godmaņa liecības saskan ar apsūdzību, jo parāda, ka tieši Satiksmes ministrija Šlesera vadībā ir atbildīga par regulējumu, kas noveda pie “Hannu Digital” piesaistīšanas. “Godmaņa kungs līdzīgi kā pārējā valdība, kas skatīja šos Ministru kabineta noteikumus, uzticējās tam, ko virzīja uz Ministru kabinetu Šlesera vadītā Satiksmes ministrija,” norādīja Zelčs.

Savukārt citādi Godmaņa liecības interpretēja Šlesers: “Liecinieks skaidri pateica, ka viss ir bijis pareizi, ka “Lattelecom” ir bijis labākais uzvarētājs, un tur nav nekādu iebildumu. Bet diemžēl prokuroru neapmierina šīs atbildes. Tāpēc šī histērija un šis apjukums, kas ir redzams no prokurora puses, jo neviens liecinieks līdz šai dienai nav noliecinājis neko pret Aināru Šleseru.”

Šlesers arī uzsvēra, ka brīdī, kad “Lattelecom” slēdza līgumu ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru par digitālās televīzijas ieviešanu, Godmaņa valdība jau bija kritusi. Līdz ar to pat gadījumā, ja krāpšana projektā tiešām būtu bijusi, tā neesot Šlesera atbildība. Tikmēr prokurors uzsvēra, ka visi galvenie lēmumi, kas noveda pie “Hannu Digital” piesaistīšanas, tika pieņemti Šlesera laikā.

KONTEKSTS:

Kriminālprocesā par iespējamām nelikumībām digitālās televīzijas ieviešanā prokuratūra uzrādījusi apsūdzību uzņēmējam un bijušajam premjeram Andrim Šķēlem, kuru tur aizdomās krāpšanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Savukārt bijušajam satiksmes ministram Aināram Šleseram izvirzītas apsūdzības krāpšanā lielā apmērā.

Par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Savukārt par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā, var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti