Dienas ziņas

Vidzemē atrastas sešas dzīvas ziemeļu ūdenspērlenes

Dienas ziņas

Latvieši ar kajakiem dodas apkārt Sāremā salai

Vecbebriem izlīdzēs Ogres tehnikums

Slēgtajai Vecbebru skolai izlīdzēs Ogres tehnikums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 10 mēnešiem.

Četrus gadus pēc reorganizācijas, kurai tika izmantoti gandrīz 800 000 eiro no Eiropas Reģionālā attīstības fonda, Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātskolas darbībai pielikts punkts. Lai izpildītu Eiropas nosacījumus, vismaz nākamos divus gadus daļu telpu praktiskām mācībām aizņems Ogres tehnikuma audzēkņi. Kokneses novada dome nolēma skolu slēgt, jo no jaunā mācību gada uzturēšana būtu jāfinansē novadam, kam tas neesot pa spēkam.      

Vecbebru profesionālajā un vispārizglītojošajā internātvidusskolā vēl šajā mācību gadā skanēja bērnu čalas, bet 31. augusts ir skolas pastāvēšanas pēdējā diena.

“Mūsu bērni ir aizgājuši pēc piederības, kā mēs sakām, jeb savām dzīves vietām, un tajās mācību iestādēs dokumentus jau ir iesnieguši,” pastāstīja Vecbebru profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas direktora vietniece Jolanta Nīcgale.

“Par profesionālās puses bērniem mēs reāli nezinām, un bažas māc par to, ka viena daļa nemācīsies vispār. Pārtrauks mācības, jo reāli finansiālu apstākļu dēļ viņi nevar ''pavilkt'' to pašu Ogres tehnikumu,” pauda Nīcgale.

Lai gan Vecbebru vārds sarakstos vairs nebūs atrodams, daļa no skolas kompleksa, rudenī kļūs par Ogres tehnikuma programmu īstenošanas vietu. Tas nozīmē, ka Vecbebru mācību virtuvēs notiks ēdināšanas pakalpojumu un viesmīlības grupas audzēkņu praktiskās apmācības, kā arī tikšot turpinātas programmas ''Biškopis'' un ''Lauku īpašumu apsaimniekotājs'' apgūšana tālmācībā.

“Pašlaik mēs īstenosim to uz diviem gadiem, jo tur ir ieguldīts Eiropas Savienības finansējums, un mēs esam apņēmušies, ka mēs izmantosim šīs telpas. Mēs centīsimies strādāt tā, lai varētu attīstīt arī tālāk,” sacīja Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante.  

Skolas komplekss gan ir krietni lielāks. Turklāt pēdējo desmit gadu laikā vecbebrieši īstenojuši vairākus Eiropas projektus, un visas ēkas ir atjaunotas un labiekārtotas, vien kopmītņu jumts atgādina par senākiem laikiem.

“Lielais mācību korpuss... Nu meklēsim.. tas protams, ir tāds nākotnes jautājums, jo neviens nesteidzas uz tādām telpām. Meklēsim variantus, kādas nelielas ražotnes,” stāstīja Brante.

Visu ēku apkure gadā izmaksājot ap 40 000 eiro, tāpēc jau no 1. septembra  kopmītnes tikšot izīrētas kā apdzīvojamā platība ikvienam interesentam, kā arī piedāvātas uzņēmējiem. Tāpat Vecbebros tikšot saglabāts arī Biškopības muzejs, ko papildinās mācību iestādes 95 gadu senās vēstures liecības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti