Slēgs Krāslavas Grāfu Plāteru poļu pamatskolu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Ceturtdien, 23. februārī, Krāslavas novada dome lēma slēgt Grāfu Plāteru vārdā nosaukto poļu pamatskolu. 

Grāfu Plāteru poļu pamatskola pastāv 32 gadus. Pašlaik skolā mācās 44 bērni. Jautājums par skolas likvidāciju domē skatīts jau iepriekšējos gados, taču līdz šim pašvaldībai vēl bija izdevies atrast līdzekļus skolas uzturēšanai.

Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks (Latvijas zemnieku savienība) norādīja, ka "pašvaldība neceltu to jautājumu, ja nebūtu tāds finansējums".

Domes sēdē ceturtdien Krāslavas novada pašvaldības deputāti nobalsoja par skolas likvidāciju. 

Upenieks sacīja:

"Mēs gribētu tomēr dabūt no valsts atsevišķu dotāciju, ka mums nebūtu jāpiemaksā [skolas uzturēšanai] 150–170 tūkstoši eiro. Tagad jautājums ir jau par tik lielām summām.

Mēs katru reizi ar cerībām pieņemam šo lēmumu, un ceru, ka pēc šī lēmuma kaut kas pavirzīsies uz priekšu gan [Latvijas Poļu] biedrības līmenī, [Polijas] vēstniecības līmenī, es ceru – arī [Izglītības un zinātnes] ministrijas līmenī."

Domes lēmums par Grāfu Plāteru vārdā nosauktās poļu pamatskolas likvidāciju tiks nosūtīts Izglītības un zinātnes ministrijai, un, kā norādīja Upenieks, vēl pastāv cerība, ka valdībai nauda skolas finansējumam atradīsies un nupat pieņemtais domes lēmums būs jāatceļ.

KONTEKSTS

Krāslavas Grāfu Plāteru vārdā nosauktā poļu pamatskola ir pašvaldības mazākumtautību vispārējās pamatizglītības iestāde, kas izveidota 1991. gadā pēc vietējo poļu tautības iedzīvotāju lūguma.

Nepietiekamā skolēnu skaita dēļ jautājums par skolas likvidāciju Krāslavas novada domes sēdēs skatīts jau iepriekšējos gados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti