Skolotāju biedrības veido alternatīvu pedagogu algu modeli

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) atbalsta alternatīvu pedagogu darba samaksas modeli, ko konsultācijās ar abām organizācijām izstrādājis Ikšķiles vidusskolas direktors Česlavs Batņa. Organizācijas vienojās veidot darba grupu, lai pilnveidotu alternatīvo modeli.

Organizācijas informēja, ka alternatīvais pedagogu darba samaksas modelis paredz visiem pedagogiem, neatkarīgi no skolēnu skaita skolā, 1150 eiro lielu atalgojumu par 40 stundu darba nedēļu. Līdz ar to tikšot mazināta nevienlīdzība starp dažādās izglītības iestādēs un pakāpēs strādājošajiem, piemēram, pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem salīdzinājumā ar vispārizglītojošo iestāžu pedagogiem.

Šajā modeļa versijā paredzēta arī 30% piemaksa pedagogiem, ko nosaka izglītības iestādes vadītājs pēc noteiktiem kritērijiem. LIZDA un LIVA rosina valstiskā līmenī izstrādāt vienotus piemaksas pamatkritērijus, ņemot vērā pedagogu darba kvalitāti, darba stāžu.

Sanāksmē trešdien, 10.februārī, organizācijas konceptuāli atbalstīja Batņa izstrādāto modeli un vienojās veidot darba grupu, lai pilnveidotu alternatīvo modeli un drīzumā to prezentētu Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), nozarē strādājošajiem un sabiedrībai.

Darba grupā paredzēts vienoties par šādiem jautājumiem:

  • kā tiks sadalīts laiks mācību stundu gatavošanai dažādos mācību priekšmetos,
  • kā veidosies slodze pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem,
  • kāda būtu vēlamā proporciju sadale starp skolēnu skaitu un izglītības iestādes administrāciju un atbalsta personālu.

LIZDA un LIVA darba procesa gaitā plāno sadarboties arī ar Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Lielo pilsētu asociāciju, kā arī aicinās iesaistīties IZM pārstāvjus.

6 komentāri
reptilis
Kurš uzņemsies atbildību par skolās izvērsto neoliberāļu propagandu??? Neoliberāļi grib mēģenēs izaudzēt kritiski...""domājošus"" cilvēkus:))))) uzspiež kapitālisma vergiem matemātikas..., gramatikas,vēstures... ,fizikas propagandu:)))) Kāpēc nemāca pareizticīgo tikumību,nacionāli rasistiskās vērtības,patriotiskas bailes???
Juta
Beidzot kāds saprata, ka Latvijā ir 40 stundu darba nedēļa. Interesanti, kur IZM eksperti "izrāva" 36 stundas?
un kur palika bērnu integrācija?
Maltas internātpamatskolas direktors Ivans Bebrišs intervijā NRA 2015.gada 18.maijā informēja: «Manā skolā ir 135 bērni, 115 pedagogi un vēl tehniskais personāls.» Un tādu speciālo skolu Latvijā ir vairāk kā 60. Leiputrija, vai ne? 1150 eiras + 20% piemaksa par darbu speciālā skolā + 30% piemaksa, ko piešķir skolas direktors... Protams, svešā maciņa neklājas skaitīt naudu, bet, tomēr ....
latvietis
Skolotājiem būtu jāsaņem minimālā alga, jo man viņi neko nemācēja iemācīt.
savējais
Es nemācēju riet līdz 9 gadu vecumam. Skolā neko tādu Eiro Nacisti nemāca. Paldies dievam, ka šarikovi man beidzot iemācīja.
Gatis
Es tieši par to pašu. Visu vērtīgāko - ienīst musulmaņus un bēgļus, es iemācījos uz ielas un no sanitāriem.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti