Dienas ziņas

Īrnieki cīnās par savām tiesībām

Dienas ziņas

Izdota grāmata "Slampē vilcieni vēl nepietur"

Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus Rēzeknē

Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus Rēzeknē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Rēzeknē aizvadīts Latgales skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus, kas guva lielu atsaucību. Tajā piedalījās 32 jauno uzņēmēju komandas ne tikai no šī reģiona vien. Mācību uzņēmumi skolēniem dod pieredzi un skaidrību, vai viņi vēlētos ar uzņēmējdarbību nodarboties arī nākotnē.

Koka rotaļlietas, dažādi suvenīri, tekstilizstrādājumi, galda spēles - tās ir tikai dažas no skolēnu biznesa idejām. Viens no mācību uzņēmumiem, kas mēroja vistālāko ceļu, lai piedalītos gadatirgū ir komanda no Mazsalacas, kas ražo virtuves dēlīšus un stilīgus atstarotājus. 

Ļoti apsveicami un pozitīvi vērtējams tas, ka jaunieši iesaistās šādos mācību uzņēmumos, tas viņiem veicina gan radošo domāšanu, gan attīsta jau kaut kādas biznesa idejas kuras nākotnē tiešām varētu kļūt arī par veiksmīgu biznesa produktu, tas māca viņiem arī ekonomiku un māca to apziņu un saprašanu, kā nopelnīt pašam šo naudiņu,” saka Latvijas Darba devēju konfederācijas sociālā dialoga koordinatore Latgales reģionā Skaidrīte Baltace.

Dvīņubrāļi Artūrs un Toms Zvirgzdiņi jau kopš bērnības sapņojuši kļūt par uzņēmējiem, un nu ar mācību uzņēmuma palīdzību sapnis īstenojies. Viņi šobrīd ražo termospilventiņus, kas uzvarēja nominācijā inovatīvs produkts. „Viņi ir dažādi veidi, šeit jūs varat redzēt spilventiņus bronhiem, šie visi spilventiņi pildīti ar sāli un piparmētrām, bet šie spilventiņi domāti kā termofori pret locītavu sāpēm un puniem,” norāda dalībnieks no Madonas Toms Zvirgzdiņš.

„Grūtības nav pārāk lielas. Mums viss ir pārsvarā izplānots un tas ir ļoti interesanti , man no mazotnes ļoti paticis bizness ir un es uzzināju, ka tāda iespēja ir un es uzreiz viņu sāku izmantot un ražot,” piebilst Artūrs Zvirgzdiņš – vēl viens madonietis.

Skolēnu mācību firmas un iegūtā pieredze ir kā starta pakāpiens, lai pēc skolas pabeigšanas pievērstos uzņēmējdarbībai. Jaunieši atzīst, ka viņi ir daudz ko iemācījušies - vispirms izvērtēt biznesa ideju un izpētīt tirgu un arī pārliecināt pircēju iegādāties preci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti