Dienas ziņas

Pirmo reizi atļautais braukšanas ātrums – 110 km/h

Dienas ziņas

Naudas izšķērdēšana "Rīgas mežos"

Skolēni strādās arī šajā vasaras brīvlaikā

Skolēniem aug interese par darba iespējām vasaras brīvlaikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai arī jāievēro virkne piesardzības pasākumu, šovasar skolēni uzņēmumos un pašvaldību iestādēs varēs strādāt tāpat kā citus gadus. Turklāt gan Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA), gan uzņēmēju vidū novērots, ka interese skolēnu vidū par šādu iespēju tikai aug. Bažas vien rada tas, vai visiem interesentiem varēs nodrošināt darbu klātienē vai tomēr atsevišķas aktivitātes būs jāorganizē attālināti.

Uzņēmumu un pašvaldību iestāžu interese par NVA ikgadējo programmu skolēnu darbam vasaras brīvlaikā šogad sākotnēji bija zema, tomēr aprīļa nogalē saņemts krietni vairāk pieteikumu, nekā ir iespēja tos līdzfinansēt. Pavisam 731 darba devējs ar NVA atbalstu būtu gatavs nodarbināt teju 9000 skolēnu.

"Pilnīgi visos reģionos tika pārsniegts tas vietu skaits, nekā mēs plānojām. Visvairāk darbavietas tika pieteiktas Rīgas reģionā, tam seko Kurzemes un tad Latgales reģions. Vismazāk darbavietas tika pieteiktas Vidzemes reģionā," stāstīja NVA Pakalpojumu departamenta Nodarbinātības pasākumu nodaļas vadītāja Vineta Leončika.

Starp visiem pieteikumiem tikai aptuveni 20% ir no pašvaldību iestādēm. Lielākoties tādēļ, ka pēdējo gadu laikā virkne novadu skolēnus vasarā nodarbina paši, turklāt piedāvā lielāku līdzfinansējumu nekā NVA.

Pilsētās šogad augusi arī pašu skolēnu interese, piemēram, vienā no Ludzas tūrisma uzņēmumiem uz 12 vietām jau pretendē aptuveni 80 cilvēki. Mazāka, bet pietiekama interese ir arī laukos.

"Skolēniem ir liela interese par šo programmu. Pagājušajā gadā mums vasaras laikā strādāja 13 bērni. Ir jau arī daudzi, kas vasarā kaut ko dara arī paši, kuri savās saimniecībās strādā. Ir, kas nodarbojas ļoti ar sportu un ir aizņemti," stāstīja Bērzgales pagasta Kultūras nama vadītāja Daila Ekimāne.

Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolēns Ņikita Afanasjevs atzina: "Es strādāju jau divus gadus, šogad es strādāšu trešo gadu. Es esmu jau sailgojies. Tā ir ļoti svarīga pieredze, tu pierodi jau strādāt no jaunības un sāc saprast naudas vērtību."

Darba devējiem raizes tomēr rada turpmākā epidemioloģiskā situācija un piesardzības noteikumu ievērošana, ne visus darbus iespējams veikt attālināti.

"Vairāki darba devēji ir teikuši, ka viņi, jā, piesaka šīs darbavietas, taču viņi vēl, tā teikt, patur to iespēju, ka situācija mainīsies un viņiem, iespējams, nevajadzēs. Protams, viss ir atkarīgs no valstī esošās situācijas," atzina NVA pārstāve.

"Tā kā darbs ir ārā darāms un arī teritorija ir diezgan liela, katram iesaistītajam jaunietim mēs varam nodrošināt noteiktu to teritoriju, kur viņam arī darboties. Tas pats arī bija pagājušajā gadā, kad vajadzēja ievērot noteikumus. Tas problēmas nesagādā, tāpat tiek nodrošināti arī aizsardzības līdzekļi," teica Bērzgales pagasta Kultūras nama vadītāja.

Šobrīd NVA turpina izvērtēt pieteikumu atbilstību noteiktajām prasībām, arī vairumā pašvaldību aizvien norit darba devēju un skolēnu pieteikšanās iespējai vasarā strādāt. Tāpat arī tiek apkopotas idejas par vairākiem vasaras darbu variantiem klātienē un attālināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti