Dienas ziņas

Latvijas televīzijas kanālus austrumu pierobežā uztver labāk

Dienas ziņas

Vai politiskā krīze Jelgavas novada domē beigusies?

Barikādes izzina izlaušanās spēlē

Skolēni Kuldīgā par barikāžu notikumiem mācās izlaušanās spēlē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Visa šī nedēļa Kuldīgas novadā norit barikāžu laika noskaņās. Bērnu un jauniešu centrs sarūpējis vairākas iespējas, kā to izzināt un atcerēties. Pirmo reizi centra jaunatnes darbinieki izveidojuši digitālu izlaušanās spēli skolēniem par barikāžu norisi Rīgā un Kuldīgā. Tā Kuldīgas novada skolās radījusi necerēti lielu atsaucību un īsā laikā viss nedēļas grafiks bijis aizpildīts.

Pavisam izlaušanās spēlē ir pieci uzdevumi, kuros atslēga, lai izvestu no istabas, jāatrod šifrētā burtu mīklā, laikrakstu tekstos, saliktās mozaīkās, krustvārdu mīklās un īsziņu sarakstēs. Galvenais – ir jābūt vērīgam, tad konkrētais fakts par barikādēm, kaut arī iepriekš nezināts, pats dodas rokās.

Kuldīgas 2. vidusskolas skolnieks Martins Bergmanis sacīja: "Tas arī palīdz iemācīties, es pārsvarā vēsturi nesaprotu, tagad es varu iemācīties, man liekas interesanti, patīk."

Bet skolniece Marta Burke-Burkevica norādīja: "Tas bija vienojošs, saliedējošs, patriotisks laiks, kurā cilvēki satuvinājās, aizstāvēja savu valsti."

Izlaušanās spēles mērķauditorija ir skolēni no 7. līdz 9. klasei. Kuldīgas 2. vidusskolā tai atvēlētas vēstures stundas.

Skolotāja Ilze Kudiņa priecājas par iespēju, jo šādi tiek uzlabotas arī skolēnu digitālās prasmes.

Viņa par barikāžu laiku dalās arī ar saviem iespaidiem, jo tolaik bijusi 16 gadus veca jauniete un barikāžu noskaņas izjutusi Kuldīgā.

"Es atceros, ka man tāda vecāka sieviete stāstīja, kas notiek šeit Latvijā, ka mēs esam jaunieši, kas varēs turpināt Latvijas nākotni, iznāk, ka es vēsturi mācu un turpinu," sacīja Kudiņa.

Šāda digitāla izlaušanās spēle ir jaunums, kuru veidot rosinājuši kovida laika klātienes tikšanās ierobežojumi. Spēli izveidojuši Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra jaunatnes darbinieki, bet pirms tam pērnā gada nogalē izietas mācības, kā to darīt. Pie šīs spēles izveides strādāts aptuveni divas nedēļas.

Jaunatnes centra darbiniece Daniela Reimane pastāstīja: "Katru dienu praktiski sēdēju, meklēju uzdevumus, faktus. Liekas, ka par barikādēm tagad zinu pilnīgi visu, faktu iegūšana ir svarīgs process, lai izveidotu spēli."

Skolu atsaucība bijusi necerēti liela, un īsā laikā nedēļas grafiks bijis pilns, kopumā pieteikušās 30 klases no astoņām skolām.

Uzrunātie jaunieši atzina – nezināmāks fakts bijis tas, ka Kuldīga barikāžu laikā bija otrs stratēģiski svarīgākais punkts pēc Rīgas. Ja galvaspilsētā būtu ieņemta televīzija un radio ēka, tad viss bija sagatavots, lai pasaulei par notiekošo Latvijā ziņotu tieši no Kuldīgas. Bet šī izlaušanās spēle arī turpmāk būs kā viena no iespējām, kā jauniešiem izzināt 1991. gada barikāžu laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti