Dienas ziņas

Abgunstes muižas kaķi meklē savus māksliniekus

Dienas ziņas

Viltus kurjeri zog pārtiku, viltus policisti – draud

9. februāris – Silto džemperu diena

Skolas arī šogad iesaistās akcijā «Silto džemperu diena»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Neraugoties uz attālinātajām mācībām, arī šogad skolas iesaistījušās gadskārtējā Vides izglītības fonda rīkotajā akcijā "Silto džemperu diena". Tās galvenais mērķis ir rosināt sabiedrību izvēlēties videi draudzīgākus paradumus, piemēram, uzvilkt siltu džemperi un samazināt apkures temperatūru vismaz par vienu grādu vai izslēgt elektroierīces, kad tās nelieto. Baldones vidusskola šoreiz lūgusi apkures jaudu samazināt arī daudzdzīvokļu mājās. 

Kopš Baldonē ir ekoskola, tā allaž aktīvi iesaistījusies arī vides izglītības fonda rīkotajā akcijā "Silto džemperu diena", kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām.

"Es teikšu, ka atsaucība ir, skolēni nāca ar džemperiem. Pagājušajā gadā daži bija pat pilnos kostīmos  – tīģera, kaķa. Arī skolotāji nāca džemperos, un viss notiek," stāstīja akcijas koordinatore Baldones vidusskolā Sandra Lapiņa-Kupča.

Šogad līdz ar Covid-19 pandēmiju bērnu skolā nav, bet akcija vienalga notiek. Telpās samazināta temperatūra, un skolotājām nākas meklēt siltākus apģērbus, ne tikai sēžot skolā, bet arī mājās.

Šogad baldonieši džemperu akcijā mēģina iesaistīt ikvienu iedzīvotāju, tādēļ lūguši  Baldones komunālo uzņēmumu samazināt temperatūru telpās arī daudzīvokļu mājās.

Uzņēmuma siltumtehniķis telefonsarunā skaidroja, ka dienā tādējādi ietaupīšot ap 500 kilovatu elektroenerģijas. Tomēr no šādas vienas dienas akcijas īsti ekonomija gan nesanākot.

"Man būs intensīvāk jākurina katls. Katls darbosies intensīvāk, kamēr uzdzīs atpakaļ temperatūru, un tad atkal būs lielāks patēriņš gāzes, un praktiski mēs paliekam pie tā paša, pie kā esam," skaidroja SIA "Būks" siltumtehniķis Gunārs Dolmatovs.

Tomēr daudzviet privātmājās cilvēki atklājuši, ka samazinot temperatūru par pāris grādiem ikdienā, var ne tikai saudzēt vidi, bet arī ieekonomēt.

"Lai ietaupītu, sekoju tam līdzi. Kad izeju no mājas, pagriežu pogu, lai netērējās tik daudz, un līdz ar to makā paliek vairāk naudiņas," stāstīja privātmājas iedzīvotāja Inga Ķenga.

"Pasekojot sociālajiem tīkliem un uzspiežot tēmturi #uzvelcdžemperi, tur var redzēt, ka tur ir gan uzņēmēji, gan ģimenes, izglītības iestādes. Tā kā, es domāju, ap 100 skolas noteikti piedalās.

Un, skatoties, cik ļoti dalās ar mudinājumu piedalīties, īstenībā ir pat lielāka aktivitāte nekā pagājušajā gadā, par ko liels prieks, jo bija bažas, kā tad aizies," atzina Ekoskolu programmas vadītājs Daniels Trukšāns.

Ikgadējā akcija, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību videi draudzīgākiem pasākumiem, aizsākās 2005. gadā Beļģijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti