Panorāma

Pēdējā Saeimas sēde pirms vēlēšanām

Panorāma

Grib pensiju, ar kuru var izdzīvot

Vēlētāju izvēle aptaujās

SKDS: Izredzes iekļūt Saeimā ir piecām partijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 7 mēnešiem.

Gaidāmajās 12.Saeimas vēlēšanās 5% barjeru ir izredzes pārvarēt piecām politiskajām partijām, liecina pētījumu kompānijas SKDS veiktās jaunākās aptaujas dati.

Vislielākais aptaujāto iedzīvotāju atbalsts ir partijai "Saskaņa" - 18,4%. Otrajā vietā SKDS veiktajā ierindojas "Vienotība" - 11,9%, bet trešajā Zaļo un zemnieku savienība - 11,3%.

Tālāk seko Nacionālā apvienība - 9,3%, kā arī partija "No sirds Latvijai" - 9,1%.

Tūlīt aiz 5% atzīmes ir Latvijas Reģionu apvienība, par kuru būtu gatavi balsot 3,6% respondentu. Ievērojami mazāk aptaujāto iedzīvotāju pauduši gatavību balsot par partiju "Latvijas attīstībai" - 1,7%, Latvijas Krievu savienību - 1,6%, partiju "Vienoti Latvijai" - 1%, Jauno konservatīvo partiju - 0,8%, partiju "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām", partiju "Suverenitāte" - 0,1%, partiju "Izaugsme" - 0,1%.

Liels respondentu daudzums - 17,7% norādījuši, ka vēl nav izlēmuši, par ko balsos, bet 12,7% atzinuši, ka balsot neies vispār.

SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš aģentūrai BNS pauda, ka aptaujas dati liecina par trīs būtiskiem aspektiem. Viņš norādīja, ka pēdējā laikā ir samazinājies vēlētāju atbalsts "Vienotībai", kas skaidrojams ar dažādiem kompromitējošiem materiāliem un pārmetumiem saistībā ar šo partiju. "No daudziem pārmetumiem, kas ir skāruši šo partiju, būtiskākais ir saistīts ar  bankas "Citadele" pārdošanu," sacīja Kaktiņš.

Viņš uzsvēra arī bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas veidotās partijas "No sirds Latvijai" straujo popularitātes kāpumu, kas Kaktiņa skatījumā saistīts ar lielas iedzīvotāju daļas neapmierinātību ar pašreizējo valsts politiku. "Šobrīd jautājums ir nevis par to, vai Sudraba pārvarēs 5% barjeru, bet gan to, cik daudz vietas viņas partija iegūs Saeimā," teica SKDS vadītājs.

Tāpat Kaktiņš pauda, ka aptaujas dati liecina par cerību Latvijas Reģionu apvienībai tomēr iekļūt Saeimā, neraugoties uz to, ka tai šobrīd ir vien 3,65% respondentu atbalsts. "Tiesa gan, lai tas notiktu, šai partijai ir jāuzsmaida veiksmei," atzina Kaktiņš.

Savukārt otrdien publiskotā  „Latvijas Faktu” aptauja liecināja, ka dažas dienas pirms 12.Saeimas vēlēšanām 20,3% vēlētāju joprojām nav izlēmuši, par kuru politisko spēku balsos.

Joprojām lielākā daļa respondentu - 17,4% - norāda, ka balsos par "Saskaņu", otrajā vietā ir "Vienotība", kuru atbalsta 13% respondentu, bet par Zaļo un zemnieku savienību vēlēšanās balsotu 10,5% aptaujāto vēlētāju.  Tāpat pieaudzis atbalsts Ingunas Sudrabas vadītajai partijai "No sirds Latvijai", par kuru gatavi balsot 9,9% aptaujāto. Nedaudz palielinājusies arī nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK popularitāte, un tagad šo politisko spēku atbalsta 8,3% respondentu. Savukārt par Latvijas Reģionu apvienību gatavi balsot 3,6% aptaujāto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti