Panorāma

Rīga gatavojas cīņai ar sniegu

Panorāma

Britu deputāti gatavojas "Brexit" balsojumam

Skauti un gaidas tiekas nometnē "Baltais vilks"

Skauti un gaidas tiekas nometnē «Baltais vilks»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Paši gādā par siltumu, gatavo ēst un rūpējas viens par otru. Tā rūdot sevi gan garīgi, gan fiziski. 149 bērni un jaunieši satikušies "Baltajā vilkā", lai godinātu latviešu strēlnieku varonību Pirmā pasaules kara gados un iemācītos ko jaunu. "Baltais vilks" ir skautu un gaidu ziemas nometne, kas jau 17 gadus notiek Valgundes pagasta Ložmetējkalnā.

Blakus skatu tornim Ložmetējkalnā jau trešo diennakti kūp ugunskuri un slejas teltis. Kamēr vieni vēl steidz vārīt tēju, citi jau paēduši un berž brokastu putras katlu.

3. jūras skautu un gaidu vienības skauts Filips Andrejevs stāsta, ka ziemas nometne "liek novērtēt to, ka mājās ir tik viegli". "[Mājās] nav jādzīvo tā ārā, viss ir silts. Bet tā piedzīvojumi labi."

Skauti un gaitas mācās izdzīvot dabā, apgūst pirmās palīdzības prasmes, kā rūpēties par sevi ziemā un orientēties apkārtnē.

Spēlē dažādas spēles, meklē risinājumus nestandarta situācijās, apgūst sarunāšanas māku. Papildina zināšanas par Eiropas Savienību un NATO.

"Lai cilvēks aug vispusīgs. Un mūsu mērķis ir viņu izaudzināt par kārtīgu pilsoni, lai viņš ir lojāls Latvijai un atvērts pasaules skatījumam," atzīmē Latvijas Skautu un gaidu organizācijas vadītāja Agnija Jansone.

Skautu un gaidu nometnes priekšnieks Nils Klints nometnes dalībniekiem atgādina, ka šī ir viena no gaidītākajām nometnēm, un atmiņas par "Balto vilku" būs visu gadu.

"Tāpēc izbaudiet katru stundu. Es aicinu, ja kādu vēl nepazīstat, mēģināt iepazīties. Tas paplašina redzesloku."

Gaida no Tukuma 12. skautu un  gaidu vienības Lizete Vecvagara atzina, ka nometnē viņa iemācījusies gatavot ēst. "Ziemas nometnes norūda raksturu. Mums ir skautu likumi, un pēc tiem mēs cenšamies dzīvot."

Tikmēr skauts no Rīgas 155. skautu un gaidu vienības Kārlis Gruntmanis uzsver, ka vismaz viens labs darbs jāizdara katru dienu.

Piemēram, jāpalīdz kādam, pat ja palīdzība netiek lūgta. "Kaut vai tantiņai pāriet pāri ielai vai iekāpt tramvajā. Arī tas ir labais darbs. Tāpēc mums pie kaklauta ir mezgliņš".

Skauti un gaidas ir pasaulē lielākā nevalstiskā bērnu un jauniešu organizācija. Latvijā tajā ir apmēram 800 biedru.

"Viss sākas ar skautu vadītāju. Ja ir viens pieaugušais, kas uzskata, ka viņa pilsoniskā atbildība ir darīt ko labu bērniem un jauniešiem, tad tajā vietā būs vienība. 2018. gadā mums ir izveidojušās piecas jaunas vienības un visas ir attālos reģionos. Tāpēc, ka tur ir kāds aktīvs pieaugušais, kuram ir šī dzirkstele," piebilst Latvijas Skautu un gaidu organizācijas vadītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti