Dienas ziņas

Līgatnē izzāģē mizgraužu bojātos kokus

Dienas ziņas

Liepājā bunkuros atrod pusotru tonnu ķīmiskas vielas

Nometnē "Baltais vilks" iepazīst strēlnieku gaitas

Skauti un gaidas nometnē «Baltais vilks» iepazīst strēlnieku gaitas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Nedēļas nogalē vairāk nekā 200 skautu un gaidu pulcējas nometnē “Baltais vilks”, lai iepazītu karavīru gaitas Ziemassvētku kaujās. Nometne Jelgavas novada Valgundes pagasta Ložmetējkalnā notiek jau astoņpadsmito reizi.

Ložmetējkalnā, kur pirms vairāk nekā simts gadiem norisinājās Ziemassvētku kaujas, kurās piedalījās arī latviešu strēlnieki, šajā nedēļas nogalē rosās skauti un gaidas. Dzīvošana ir apkurināmās teltīs, un arī par brokastīm un tīriem traukiem šeit jārūpējas pašiem. Uzrunātie atzīst, ka labprāt uz pāris dienām atvadījušies no ierastā komforta.

Ziemas sagaitas “Baltais vilks” mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar laiku un apstākļiem, kādos nācās dzīvot strēlniekiem, kuri cīnījās par savu zemi. Salīdzināt gan praktiski nav iespējams, jo mainījies ir ne vien klimats, bet arī iespējas.

"Man liekas, ka vislabāk tu īstenībā saproti ar tiem stāstiem, ko stāsta. Tā sadzīve man liekas, ka mums jau ir ļoti atšķirīga. Komforta līmenis, man liekas, mums ir ļoti augsts, salīdzinot ar to, kā viņiem tas bija," uzskata Kocēnu 38. skautu vienības dalībnieks Viesturs Laimīte.

Diena nometnē sākās ar rīta jundu, sasaukšanos un Latvijas karoga pacelšanu, bet pēc tam notiek dažādas izzinošās un prasmju nodarbības, kas šoreiz aptver arī strēlnieku rokdarbus un brīvā laika pavadīšanu.

"Mēs stāstām, rādām, un tā galvenā lieta, ka mēs paši izdzīvojam to vēsturi. Dzīvojot āra apstākļos, paši taisot ēst, un tas ir tas veids, kā jauniešiem veidojas labāka un dziļāka sapratne par strēlnieku ikdienu un arī to, ko viņi ir pārcietuši. Šogad papildus tā vēl ir filma “Dvēseļu putenis”, ko mēs uzsveram, un tad, saliekot to kopā, izpratne veidojas krietni, krietni padziļinātāka," skaidro nometnes vadītājs Nils Klints.

Skautu un gaidu nometne Ložmetējkalnā, kas šogad pulcēja 236 dalībniekus no visas Latvijas, noslēgsies svētdien, 12. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti