Panorāma

Skolās bez maskas un negatīva testa iekšā nelaidīs

Panorāma

Baltkrieviju aicina mazināt militāro klātbūtni pierobežā

Ziedo arī salauztas un netīras lietas

Šis nav ne remonts, ne pārvākšanās – «Labdarības lapa» aicina ziedot tīras un nesaplēstas lietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Pērn Getliņu atkritumu poligonā no Rīgas un Pierīgas tika ievesti vairāk nekā 270 tūkstoši tonnu sadzīves atkritumu, un šogad tiks sasniegts jauns rekords. Daļa no šiem atkritumiem ir lietas, ko cilvēki ziedojuši labdarībai. Nestrādājoši televizori, kurpes bez zolēm, sapelējušas drēbes ziedojumu vācējiem bieži sagādā lielas galvassāpes. To utilizēšana maksā naudu, bet dot palīdzību lūgušajām ģimenēm atkritumus ir kauns.

Šis nav ne remonts, ne pārvākšanās. "Labdarības lapas" brīvprātīgās lielgabarīta atkritumu konteinerā krāmē to, ko ziedotāji novēl trūcīgām Latvijas ģimenēm. Arī matračus ar urīna traipiem un nesaliekamus šūpuļus.

"Labāk tādu ir izmest konteinerā. Lai jaundzimušais guļ foršā gultiņā.

Atvest redeļu gultiņas bez skrūvēm. Bez iespējas tās saskrūvēt! Nereti jaunai māmiņai vienai pašai nav iespējas to izdarīt,"

stāsta "Labdarības lapas" brīvprātīgā koordinatore Līna Lubova.

Tāpat meitenes jautā – vai sapelējušā auto krēsliņā kāds gribētu vest savu zīdaini?

"Šī lieta ir paredzēta konteineram! Tikai un vienīgi konteineram. Jā, kāds teiks – paņemiet un izmazgājiet, bet mēs nesūtām šādas lietas ģimenēm!" uzsver Lubova.

Segas, kas nav dodamas tālāk, ir sagatavotas vešanai dzīvnieku patversmēm. 

"Viņas ir smagas, viņas ir netīras, viņas ir piečurātas," norāda brīvprātīgā.

Pat salauzta stūres daļa, kas pietīta ar līmlenti, tiek ziedota kādam bērnam. Un jautājums ir – vai jūs gribētu, lai jūsu mazais brauc ar šādu riteni?

Organizācija "Labdarības lapa" darbojas jau astoto gadu un gadā palīdz 500 trūcīgām ģimenēm visā Latvijā. Taču šoreiz palīdzību – ziedot konteinera uzstādīšanu un izvešanu – lūdza paši. Pārāk daudz sakrājušās lietas, kas nav dodamas tālāk. 

"Ir skumji, ka gribam otram palīdzēt, bet mēs viņu apgrūtinām ar mēsliem," komentē atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma "Clean R" pārstāve Zane Auziņa.

Datu tieši par labdarības organizācijām nav, bet gadu no gada visā Rīgā un Pierīgā pieaug kopējais sadzīves atkritumu apjoms. 2019. gadā Getliņos, Vides resursu centra rūpnīcā ieveda gandrīz 260 tūkstoš tonnas, pērn – jau vairāk nekā 270 tūkstoš tonnas. Šogad šis skaitlis tikšot pārsniegts. Līdz šī gada augustam jau esot nepilni 155 000 tonnu.

"Mēs joprojām pērkam vairāk, nekā mēs varam iztērēt. Mēs pērkam gan pārtiku, gan mantas, kas ātri nonāk miskastē!" norāda Auziņa.

Taču pretī sliktajiem piemēriem vairāk ir labo. Pēc sezonas veikali ziedo pilnīgi jaunus apavu pārus. Ziedo izmazgātas drēbes un sadzīves tehniku, kas darbojas. 

"Labdarībai jāatnes tīras, kārtīgas, nesaplēstas lietas. Ko nebūtu kauns atdot ģimenes loceklim vai tuvam draugam," uzsver brīvprātīgā Lubova.

Organizācijai šis ir ļoti darbīgs laiks. Jau tūlīt pie ģimenēm ar skolēniem tiks vestas skolas somas ar kancelejas precēm, lai jaunais mācību gads izdotos labi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti