SEPLP izsludina konkursus uz Latvijas Radio valdi un LTV valdes locekļa amatu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) izsludina atklātu konkursu uz VSIA "Latvijas Radio" valdes priekšsēdētāja un divu valdes locekļu amatiem, kā arī konkursu uz VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatu, informēja SEPLP. 

Izsludināts konkurss uz Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja, valdes locekļa programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos un valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatiem. Savukārt LTV izsludināts konkurss uz valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatu. Pretendenti var pieteikties līdz 2022. gada 14. augustam.

Konkurss uz Latvijas Radio valdes locekļu amatiem tiek rīkots, ņemot vērā, ka 2. oktobrī beigsies pašreizējās Latvijas Radio valdes priekšsēdētājas Unas Klapkalnes un valdes locekles finanšu vadības jautājumos Mārītes Tukišas pilnvaru termiņš, savukārt valdes locekles programmu attīstības jautājumos Sanitas Dikas-Bokmelderes pilnvaru termiņš beigsies 2023. gada 8. janvārī.

Konkurss uz LTV valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos ir jārīko, jo iepriekšējais konkurss uz šo vakanci šā gada aprīlī noslēdzās bez rezultāta.

SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis pauž cerību, ka konkursos pieteiksies pieredzējuši nozares profesionāļi, tai skaitā pašu sabiedrisko mediju darbinieki, jo Latvijas Radio un LTV tuvākajos gados ir nosprausti ambiciozi attīstības uzdevumi, kas prasīs ātrus un efektīvus lēmumus un labas zināšanas par mediju darbu. Viņš uzsver, ka konkursa gaitā liela uzmanība tiks pievērsta pretendentu stratēģiskajam attīstības redzējumam un piedāvājumam pārmaiņu vadībā.

Atbilstoši Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumam, Latvijas Radio un LTV valdes locekļu kandidātiem jābūt ar vismaz maģistra līmeņa augstāko izglītību un viņiem jāpiemīt zināšanām par plašsaziņas līdzekļu nozari, īpaši par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozīmi demokrātiskā sabiedrībā. Kandidātiem nepieciešama vismaz piecu gadu pieredze vadošā amatā plašsaziņas līdzekļu jomā vai vismaz triju gadu pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, vai vismaz piecu gadu pieredze kapitālsabiedrības, organizācijas vai iestādes augstā vadošā amatā, kura ieņemšana apliecina nepieciešamo iemaņu kopumu un kurā gūtā pieredze plašsaziņas līdzekļu jomā tiek uzskatīta par priekšrocību.

Konkursi notiks trīs kārtās. Pirmajā kārtā tiks vērtēta kandidātu atbilstība noteiktajām minimālajām prasībām, otrajā kārtā komisijas locekļi kandidātus izvaicās par Latvijas Radio un LTV attīstības redzējumu, bet trešajā kārtā labāko pretendentu kompetences padziļināti vērtēs personāla atlases speciālisti.

Abu konkursu komisijās ietilpst trīs SEPLP locekļi, Pārresoru koordinācijas centra, Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta, Baltijas mediju izcilības centra un Latvijas Mediju ētikas padomes pārstāvji, kuri darbojas ar balsstiesībām. Latvijas Žurnālistu asociācijas, kā arī Latvijas Radio un LTV arodbiedrības pārstāvji konkursos piedalās ar novērotāju un padomdevēju tiesībām.

Kā ziņots, SEPLP 4. aprīļa sēdē nolēma par LTV valdes priekšsēdētāju ievēlēt Ivaru Priedi un par LTV valdes locekli programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos Kasparu Odiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti