Panorāma

Alise izstājas no transplantācijas listes

Panorāma

Gadiem tiesājas par salūzušu gūžas protēzi

Seima vēlēšanās lietuvieši balso arī vēstniecībā Latvijā

Seima vēlēšanās lietuvieši balso arī vēstniecībā Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Lietuvas iedzīvotāji šodien dodas pie vēlēšanu urnām, lai izraudzītos nākamos Seima deputātus. Koronavīrusa izplatības dēļ vēlēšanās ievēro dažādus piesardzības pasākumus. Viens no vēlēšanu iecirkņiem atradās arī Latvijā – Lietuvas vēstniecībā Rīgā. Un lielākā vēlētāju aktivitāte bija novērojama no rīta. Ar kādām domām un cerībām mūsu kaimiņi devās pie vēlēšanu urnas?

Šoreiz vēlētāji balsošanai bija aicināti pieteikties jau iepriekš, lai viss laikus būtu sagatavots un būtu pēc iespējas īsāks uzkavēšanās laiks. Iecirknī visus laiž iekšā tikai pa vienam. 

"Tas ļoti atvieglo to procesu un arī ļauj mums kontrolēt kustību, un arī cilvēki mazāk laika pavada iekšā. Pasargājam cits citu, rūpējamies cits par citu. Ceram mēs, ka būs viss kārtībā," saka Lietuvas Republikas vēstniecības Latvijā pirmais sekretārs Donats Vainalavičus.

Katram ienācējam jāparakstās jau sagatavotā dokumentā iepretim savam vārdam, tad jādodas iekšā kabīnē un prom uz vienu vienīgo vēlēšanu urnu.

"Es izvēlējos balsot par nepārtrauktību, par tiem, kas ir pie varas. Vēlos, lai turpinās pašreizējās politiskās idejas. Esmu šurp atnācis nobalsot, jo uzskatu, ka ikvienam ir svarīgi izrādīt savu viedokli par to, kādai jābūt Lietuvas nākotnei," norāda lietuvietis Arūnas, kas dzīvo un strādā Latvijā.

Katra balss ir svarīga, uz vēlēšanām obligāti jānāk. Saka pensionāri, kuri vēlas pārmaiņas.

"Vajag nomainīt vecos uz jauniem cilvēkiem. Es balsoju par jauno paaudzi. Šie jau ir aizsēdējušies veselus 30 gadus, un mums viņi ir jau līdz kaklam. Esmu pensionārs, šeit ciemojos un nācās balsot šeit. Tagad šeit esmu izturējis pašizolāciju un negribu atkal tur karantīnā sēdēt. Labāk esmu brīvs, bet Latvijā," stāsta lietuvietis Antanas, kas viesojas Latvijā .

"Maskas, sava pildspalva. Tikko kabatā ieliku. Mazliet citādāk, nekā iepriekš. Agrāk varēja iet iekšā pa lielajām durvīm, parunāt, tagad tikai ienāc, izdari savu darbu un ej ārā. Gribas pārmaiņas. Es jau šeit dzīvoju vairāk gadus, nekā Lietuvā. Ilgāk. Gandrīz jau esmu latvietis, bet tomēr dzimtene ir dzimtene. Nedrīkst nodot," uzskata lietuvietis Vitautas, kas dzīvo Latvijā.

Šīs vēlēšanas lietuviešiem ārzemēs ir īpašas arī ar to, ka pirmo reizi visi Lietuvas pilsoņi, kas dzīvo ārvalstīs, ievēl parlamentā savu kandidātu. Līdz šim ārvalstīs dzīvojošo pilsoņu balsis tika pieskaitītas Viļņas Naujamiesta apgabalam un ārvalstīs dzīvojošajiem nav bijis sava vēlēšanu apgabala. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti