Panorāma

Rīgas pilī atrod pudeli ar 100 gadus senu vēstījumu

Panorāma

Likumus varēs tvītot, ieteikt un lasīt mobilajā telefonā

SC deputāti saņem algu arodbiedrībā

SC deputāti saņem algu arodbiedrībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 1 mēneša.

Igors Solovjovs, Igors Kuzmuks, Viktors Fedotovs un Jefimijs Klementjevs. Visi šie četri kungi pārstāv “Saskaņas centra” frakciju Rīgas domē. Un visus četrus vieno arī ienesīga piepelnīšanās arodbiedrībā LABA.

Ikdienas darbība pašvaldībā domniekiem saistīta ar plašu jautājumu loku. Solovjovs izvēlējies strādāt finanšu un administratīvo lietu, kā arī sociālo jautājumu komitejā. Klementjevs – satiksmes un transporta, kā arī izglītības un kultūras komitejā. Bet Kuzmuks un Fedotovs – korupcijas novēršanas, kā arī izglītības un sporta komitejā. Tomēr vietvalžus domē sastapt nav nemaz tik viegli. Viņi nākot tikai uz komiteju sēdēm, bet sazināties ar deputātiem iespējams tikai ar e-pasta palīdzību.

Uz e-pastiem atbildes dienas laikā gan tā arī neizdevās saņemt. Tikmēr pienākumi domē deputātiem nav traucējuši čakli piepelnīties. Līdzās vēl citiem darbiem otru algu vai pat vairāk “Saskaņas centra” pārstāvjiem izdevies nopelnīt, darbojoties arī arodbiedrībā.

Piemēram, Solovjova alga par darbu arodbiedrībā 2011.gadā bijusi pat lielāka nekā domē, proti, 6750 lati. Bet pērnais gads domniekam izrādījies vēl ienesīgāks – līdzās nepilnu 6000 latu algai domē, viņš saņēmis arī 14 400 latu algu LABĀ.

Neslikti ienākumi bijuši arī Kuzmukam. Divos gados kopumā no arodbiedrības viņš saņēmis gandrīz septiņus tūkstošus latu. Fedotovs LABĀ algu saņēmis tikai pērn – nepilnus 5000 latus, bet Klementjevs 2011.gadā – vairāk nekā 3000 latus.

Neviens no četriem domniekiem, kas uzrādījuši algas arī arodbiedrībā, LABAs telpās gan nav sastopams. Arodbiedrības vadītājs Raimonds Gailis arī nevar pateikt, par ko tieši maksāti tūkstošos mērāmie honorāri, jo līgumus kratīšanā izņēmis KNAB.

Gailis min, ka, visticamāk, Kuzmikam un Klementjevam samaksa pienākusies par piedalīšanos sporta aktivitāšu organizēšanā. Tās arodbiedrībā notiekot pat katru dienu. „Igors Solovjovs, iespējams, tur bija kaut kas saistībā ar mūsu tūrisma braucieniem, saistībā ar koplīgumā pienākušajiem tūrisma braucieniem. Un Viktors Fedotovs saistībā ar mūsu iekšējo drošību,” saka Gailis. Pēc ilgākas diskusijas izrādās, ka ar iekšējo drošību arodbiedrībā saprot juridiskos pakalpojumus.

Saskaņā ar iesniegto gada pārskatu, kopējais algu fonds arodbiedrībai pērn bijis nepilni 70 000 latu. No tiem domnieki saņēmuši vairāk nekā trešo daļu – gandrīz 25 000 latu. Citu darbinieku algas gan neesot tik lielas. „Vidējā alga nav liela. Vidējā alga ir tie paši aptuveni 200 – 300 lati (..) Negribētu runāt par to publiski, kāda ir mana darba samaksa, bet viņa nav liela,” sacīja Gailis.

Par kādu būtisku sakritību uzskatāms fakts, ka, piemēram, Kuzmuks kopš 2011.gada, kad sācis saņemt algu arī arodbiedrībā, pēkšņi kļuvis dāsns pret partiju. Ja iepriekšējos gados viņš savam politiskajam spēkam ziedojis vien dažus simtus latu, tad pēdējos trīs gados ziedojums pēkšņi uzaudzis līdz 2000 katru gadu.

Savukārt arodbiedrības visdāsnāk atalgotais domnieks – Solovjovs, kurš divu gadu laikā algā no LABAs saņēmis vairāk nekā 21 000 latu – pret savu partiju bijis dāsns jau kopš 2010.gada, kopumā šajā laikā partijas kasē iemaksājot 14 500 latu.

Arodbiedrības vadītājs Gailis jebkādu saistību ar iespējamu kukuļdošanas shēmu noliedz. Viņaprāt, izskanējusī informācija saistīta ar uzņēmēju vēlmi lauzt koplīgumus, kas noslēgti ar arodbiedrību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti