Savākti 10 000 parakstu Kopdzīves likuma iniciatīvas skatīšanai Saeimā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 5 mēnešiem.

Portālā "Manabalss.lv" par iniciatīvu "Par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā" savākti 10 000 parakstu, kas nepieciešami, lai to iesniegtu skatīšanai Saeimā, informē iniciatīvas autors, Rīgas domes deputāts Juris Pūce ("Latvijas attīstībai").

"Drīzumā kopā ar “Manabalss” pārstāvjiem organizēsim parakstu iesniegšanu Saeimā, lai pēc iespējas ātrāk uzsāktu diskusijas par šīs Latvijas ģimenēm nozīmīgās iniciatīvas ieviešanu," norāda Pūce.

Kopdzīves likuma projekts ir izstrādāts pēc Igaunijā pieņemtā Kopdzīves likuma parauga. Tas paredz iespēju nelaulātiem pāriem pie notāra reģistrēt savu kopdzīvi, kas nodrošinās atbilstošas civilās un administratīvās tiesības.

Papildus tam Kopdzīves likumprojekta iniciatīvā iestrādāts mehānisms, kas paredz arī faktiskā kopdzīvē dzīvojošu pāru tiesības uz valsts aizsardzību.

Jau ziņots, ka pirms vairāk nekā diviem gadiem portālā "Manabalss.lv'' sākta parakstu vākšana par Kopdzīves likumu. Vēlāk arī 100 inteliģences pārstāvju aicināja ieviest Kopdzīves likumu. Iepriekš Saeimas Juridiskajai komisijai tika iesniegts Veiko Spolīša priekšlikums, kas paredz ieviest jaunu civiltiesisku institūtu - "partnerību". Taču Saeimas komisijā šī iecere tika noraidīta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti