Saulkrastu novadā uziet nelikumīgu cigarešu ražotni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Šā gada februārī Valsts policijas amatpersonas Saulkrastu novadā aizdomās par nelikumīgu tabakas izstrādājumu izgatavošanu, uzglabāšanu un realizēšanu aizturēja trīs vīriešus. Veicot vairākas kratīšanas, likumsargi konstatēja nelikumīgus tabakas izstrādājumus, kā arī elektrificētu cigarešu ražošanas iekārtu. Diviem vīriešiem šobrīd kriminālprocesā piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, informēja policija.

Šā gada 7. februārī Valsts policijā tika uzsākts kriminālprocess par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā (Krimināllikuma 221. panta trešā daļa).

Rīgas kriminālpolicija sadarbībā ar pretterorisma vienību "Omega" 7. un 8. februārī veica kratīšanu neatliekamības kārtā Saulkrastu novadā kāda privātīpašuma dzīvojamās mājas un palīgēkas teritorijā. Veicot minētās kratīšanas, tika atrasti: 

  • aptuveni 11 600 tabakas vienību bez Latvijas akcīzes nodokļa markām,
  • aptuveni 300 kilogrami smalcinātas tabakas,
  • cigarešu čaulītes ar filtriem – aptuveni 66 000 gabali,
  • cigarešu paciņu sagataves – aptuveni 33 000 gabali,
  • elektrificēta cigarešu ražošanas iekārta.

Personas pretlikumīgi ražoja tabakas izstrādājumus, kas tika iepakoti cigarešu paciņās ar nosaukumu “American Red”, un izplatīja tos Rīgas reģiona teritorijā. Policija aprēķinājusi, ka

no kratīšanas laikā izņemtā tabakas un cigarešu izejmateriālu daudzuma personas varēja izgatavot apmērām 600 000 gabalu nelikumīgo cigarešu.

Notikuma vietā tika aizturētas trīs personas – 1986., 1987. un 1961. gadā dzimuši vīrieši. Divi no aizturētajiem vīriešiem jau iepriekš ir vairākkārt nonākuši policijas redzeslokā par dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kā arī pēc aizturēšanas tika noskaidrots, ka abi vīrieši atrodas aktīvā policijas meklēšanā saistībā ar sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, proti, noziegumiem pret īpašumu un narkotisko vielu aprites jomā. Trešais aizturētais vīrietis iepriekš nav bijis sodīts, kā arī nav nonācis policijas redzeslokā. Divām aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums un vienai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Krimināllikums par šādām darbībām paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šobrīd kriminālprocesā pastiprināti tiek virzīta, koordinēta un veikta izmeklēšana ar mērķi nostiprināt jau iegūtos pierādījumus un tiek veiktas dažādas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus, kriminālprocesa ietvaros ir nozīmētas ekspertīzes. Policija aicina ziņot iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par personām un faktiem saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu un alkohola apriti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti