4. studija

Maskne - ādas slimība, kuru izprovocē ilgstoša sejas maskas valkāšana

4. studija

Ceturtā studija

Saulkrastu novadā jau nedēļu ceļa malā mētājas asiņaini dzīvnieku kauli!

Saulkrastu novadā jau nedēļu ceļa malā mētājas asiņaini dzīvnieku kauli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

14. decembrī kāds vietējais iedzīvotājs konstatēja, ka netālu no Sējas šosejas malā ir izmesti dzīvnieku kauli. Par to tika ziņots dažādiem dienestiem, taču kauli netika aizvākti. Kuram jālikvidē sekas, ja ceļa malā pēkšņi uzrodas asiņaini dzīvnieku skeleti – skaidroja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "4. studija".

"Braucu pagājušajā nedēļā un skatos – pilns lauks ar vārnām un kraukļiem. Nenormāls skats – te bija pilns ar krūšu kauliem, galvām.. Zvanu policijai, nav nekādas reakcijas. Zvanu Vides dienestam, tur pateica, ka tas nav viņu lauciņš, zvanīju Pārtikas un veterinārajam dienestam, tur kaut kāda interese bija, bet ne īpaši," stāstīja vietējais iedzīvotājs Jānis.

Pēc tam, kad Latvijas Televīzijas "Dienas ziņas" izveidoja par šo atgadījumu sižetu, atbildīgie dienesti esot sasparojušies, taču nekas vairāk par solījumiem teritoriju sakopt tā arī nav īstenots.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Ziemeļpierīgas pārvaldes vadītājs Mareks Samohvalovs pastāstīja, ka anatomi ir identificējuši, ka, visticamāk, izmētātie kauli pieder cūkām, taču vēl tikšot veikta DNS identifikācija, lai noskaidrotu, vai tās ir mežacūkas vai mājas cūkas. Atbilde būšot pēc mēneša.

"Mēs saņēmām informāciju 14. decembrī, attiecīgi paņēmām paraugus, lai pārliecinātos, vai nav Āfrikas cūku mēris, un atbilde ir negatīva – Āfrikas cūku mēris nav konstatēts, un informējām pašvaldību par šo situāciju," sacīja Samohvalovs.

Dzīvnieku atliekas vairs neatrodas vienuviet; tās ir izmētātas pa malu malām.

"Acīmredzot, Saulkrastu novads nav pamanījis, ka viņiem ir arī Sējas pagasts pievienojies kopš 1. jūlija. Pašvaldība, protams, varētu rosīties ātrāk, jo tas nav pietiekami operatīvi," norādīja Samohvalovs.

Par bezsaimnieka dzīvnieku līķu savākšanu un utilizēšanu atbild Saulkrastu novada "Komunālserviss". Kādēļ nedēļas laikā šie kauli tā arī nav savākti?

SIA "Saulkrastu komunālserviss" valdes locekle Raimonda Ozoliņa skaidroja, ka "Komunālservisa" darbinieku resursi tikuši novirzīti ceļu tīrīšanai un kaisīšanai, bet no uzņēmumiem, kas specializējas dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu savākšanā un utilizēšanā pagājušajā nedēļā esot saņemts atteikums.

"Šonedēļ mēs šos dzīvnieku izcelsmes blakusproduktus savāksim, un mums ir šis sadarbības partneris SIA "Grow Energy" – viņiem ir atbilstoša kategorija, lai šādus blakusproduktus savāktu un utilizētu, un mūsu rīcībā ir nodots konteiners šādu blakusproduktu īslaicīgai glabāšanai," informēja Ozoliņa.

Saulkrastu "Komunālserviss" apgalvoja, ka parasti dzīvnieku atliekas tiekot savāktas tajā pašā vai nākamajā dienā, un sola, ka arī šī baisā izgāztuve jau tuvākajā laikā tikšot likvidēta.

Te gan jāpiebilst, ka par šādu – dzīvnieku izcelsmes – atkritumu izmešanu ceļa malā pienākas sods līdz 1500 eiro.

Saulkrastu pašvaldības policijas priekšnieks Guntis Vinteris atzina: "Vēlreiz pārbaudīju ienākušos informāciju, mēs neesam izsaukumu saņēmuši, vienīgais kas ir, tas ir iesniegums no iedzīvotāja, kas ir adresēts pašvaldībai, un pašvaldība ir nodevusi attiecīgajai iestādei šos kaulus savākt un utilizēt. Jo nav principā neviena pavediena. Arī PVD, kuri raksta šo pavadvēstuli, arī viņi to pašu atzīst. Šoreiz diemžēl, bet ir "ar galiem"."

Šoreiz pieķert vainīgo un saukt pie atbildības neizdosies, bet, ja redzam, ka kāds izmet dzīvnieku kaulus vai veic līdzīgas darbības, ir svarīgi nofotografēt un nofilmēt notikumu un automašīnas numuru, lai policijai būtu pierādījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti