Panorāma

Aicina neizsludināt grozījumus par minimālo algu

Panorāma

Panorāma

J. Urbanovičs: Elksniņš noliek "Saskaņu" izvēles priekšā

«Saskaņa» plāno izslēgt no partijas Daugavpils mēru Elksniņu, ja viņš neizstāsies pats

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Ja Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš neizstāsies no partijas "Saskaņa", tad politiskais spēks lems par viņa izslēgšanu. Tā Latvijas Radio norādīja "Saskaņas" līderis Jānis Urbanovičs. Elksniņš savukārt norādījis, ka no "Saskaņas" aiziet nedomā.

Šāda partijas reakcija seko pēc Elksniņa publiski paustās attieksmes pret partiju, kā arī atšķirīgā viedokļa par Krimas piederību un Krievijas sākto karu Ukrainā. 

"Saskaņas" līderis Jānis Urbanovičs par Elksniņu
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Urbanovičs Latvijas Radio izteicās, ka Elksniņš nevietā kritizējis partiju par neiekļūšanu Saeimā, intervijā portālam Delfi "Saskaņu" salīdzinot ar lielu runci, kuram blakus ir krējuma bļoda, un kurš pieradis, ka vēlētājs vienmēr iet līdzi. Turklāt "Saskaņai" nav pieņemama Krievijas agresijas attaisnošana. Ja Elksniņš neizstāsies pats, "Saskaņa" lemšot par viņa izslēgšanu, teica Urbanovičs.

"Es uzskatu viņa tās izpausmes saistībā ar pretenzijām pret partiju, kurā viņš joprojām nomināli skaitās, kā publisku izstāšanos un norobežošanos no partijas.

Viņš lietoja "es" un "viņi". Un viņš ir tas dižais, kurš labāk zina un prot. Priekš manis ir skaidrs, ka viņš ir prom! Mums ir principiāla atšķirība Krimas sakarā, arī šis ir iemesls. Te jau visi vadži ir pilni. Ja skriemeļi sāks kustēties un ja formalitātes viņš nenokārtos, es domāju, ka šķiršanās neizbēgama būs," norādīja Urbanovičs.

Bet Elksniņš aģentūrai LETA norādīja, ka no "Saskaņas" aiziet nedomā:

""Saskaņai" ir jāmainās, un tās vadībā ir jānāk jauniem, spēcīgiem un talantīgiem līderiem," sacīja Elksniņš. "Tādi cilvēki ir mūsu rindās. Vēlēšanu rezultāti ir parādījuši, ka iedzīvotājiem ir jāpiedāvā to interesēm atbilstoša dienaskārtība, un tad "Saskaņai" nākotne būs."

Par to, vai tā notiks, lems teritoriālās organizācijas un kolēģi partijas kongresā, domā Daugavpils mērs.

Elksniņš uzskata, ka "Saskaņa" gadu no gada ir spēlējusi spēcīgākā politiskā spēka lomu Latvijā.

"Pirms katras uzvaras ir nepieciešama arī cīņa. Cīņa par vērtībām, dotiem solījumiem, problēmu risinājumiem. Politikā zaudē tie, kas uzvedas kā liels runcis, kad krējuma bļoda blakus. Vēlētājs gadu no gada neies līdzās kā piesiets teļš un visu nepiedos," sacīja politiķis.

Latvijas sabiedrība neizbēgami atgriezīsies pie saskaņas un vienotas nācijas idejas, ir pārliecināts Elksniņš. "Tas ir vienkārši neizbēgami. Mēs esam pārāk maza valsts, lai atļautos turpināt iedzīvotāju dalīšanu. Taču šodien ir jāuzņemas atbildība par pieļautajām kļūdām."

Tikmēr partijas līderis Jānis Urbanovičs pieļauj, ka Elksniņš apzināti grib iezīmēt "jauno "Saskaņas" kursu". "Partijas biedriem būs interesanta izvēle. Sāksim jau rīt valdē, bet pēc tam tas jāfiksē kongresā – vai mēs turpinām palikt pie pozīcijas, ko paudu es un mani atbalstīja 24. februārī, vai arī mums šī pozīcija ir mazākumā, un vairākumam ir Elksniņa kunga piedāvātā formula, kas būtībā ir pretējs viedoklis tai viennozīmīgai pozīcijai, kāda bija. Pie kuras es palieku uzticīgs. (..)

Pašreiz ir laiks, kad katram jāizvēlas savs ceļš, sava atbildība. Un "Saskaņai" tā arī ir laba iespēja paskatīties uz sevi un pašidentificēties.

Ja partijā uzvar viedoklis, ka mans viedoklis ir mazākumā, manis tajā partijā nebūs," LTV sacīja Urbanovičs.

"Saskaņas" kongress gaidāms decembrī, kad būs noslēgusies partijas biedru pārreģistrācija, kas izsludināta pēc Saeimas vēlēšanās ciestā smagā zaudējuma, kad "Saskaņa" palika ārpus parlamenta.

KONTEKSTS:

Ilggadēja Saeimas vēlēšanu līdere "Saskaņa" 14. Saeimas vēlēšanās nespēja pārvarēt 5% latiņu un neiekļuva parlamentā. Vēlēšanās slikti rādītāji uzrādīti tostarp pašvaldībās, kur pie stūres ir "Saskaņas" politiķi, arī Daugavpilī.

"Saskaņa" ilgus gadus bija populārākā partija valstī, iegūstot arī labākos rezultātus parlamenta vēlēšanās, taču allaž tika atstāta opozīcijā. Straujš partijas reitinga kritums sākās šī gada pavasarī pēc tam, kad partija nosodīja Krievijas sākto militāro iebrukumu Ukrainā.

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Valsts drošības dienests (VDD) ir uzaicinājis Daugavpils mēru Andreju Elksniņu ("Saskaņa") uz paskaidrojuma sniegšanu saistībā ar viņa izteikumiem par Krimas piederību Krievijai. VDD izvērtēt Elksniņa izteikumus aicinājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), bet ārlietu ministrs vēstulē vērsies pie Daugavpils mēra, atgādinot par Latvijas oficiālo pozīciju šajos jautājumos.

VARAM, reaģējot uz publiski izskanējušo informāciju, kur Elksniņš intervijā portālā "Delfi", atbildot uz jautājumu, kam pieder Krima, atbildēja, ka "Krima ir Krievijas Federācijas sastāvā", ir vērsusies VDD ar aicinājumu savas kompetences ietvaros izvērtēt Elksniņa rīcību.

Elksniņa izteikumi raisījuši plašu rezonansi arī ārpus Latvijas. Tos pamanījuši Kremļa propagandas kanāli, kas Elksniņa pausto aktīvi  izplatījuši tālāk. Tāpat arī Ukrainas puses pārstāvji, kuri Daugavpils mēra sacīto stingri nosoda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti