4. studija

Latvijas ceļi un neceļi

4. studija

Piespiedu ārstēšana no alkoholisma

Valsts ierēdņu vēstules

Saprotamāku vēstuļu rakstīšanai ierēdņiem izveido īpašas vadlīnijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts kanceleja izstrādājusi un izsūtījusi valsts iestādēm vēstuļu rakstīšanas vadlīnijas, kur apkopoti ieteikumi un piemēri efektīvai iestāžu saziņai ar iedzīvotājiem. 

Šī gada sākumā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atzina, ka pati reizēm nesaprot, ko iestādes darbinieki raksta klientiem. Tikmēr VID iekšienē jau divus gadus darbojas vēstuļu rakstīšanas vadlīnijas, kurās uzsvērts, ka sarakstei jābūt viegli uztveramai arī bez zināšanām jurisprudencē.

“Tā varētu būt nedaudz smagnējā likumu valoda, termini, kurus cilvēks nepārzina un ikdienā nesaskaras, Ministru kabineta noteikumi, likumu panti - juridiskā valoda,” saka VID preses pārstāve Evita Teice-Mamaja.

Galvassāpes var sagādāt ne tikai vēstules no VID, bet arī citām valsts iestādēm. Tāpēc Valsts kanceleja izstrādājusi vadlīnijas, kas nu izsūtītas visām valsts iestādēm. Valsts kancelejā gan norāda – skaidrākas vēstules nenozīmē, ka tajās nebūs normatīvo aktu citātu. “Mēs nesakām, ka nebūs normatīvo aktu citātu, jo, ja mēs rakstām papīra veidā, tad nav iespējams cilvēkam iedot saiti tiešsaistē.

Bet mēs aicinām izstāstīt normatīvo aktu būtību, ne tikai pārkopēt konkrētu nodaļu no normatīvā akta,

bet arī parādīt to, kāda ir šī būtība un ko ar to mēs gribam pateikt,” stāsta Valsts kancelejas pārstāve Zaiga Barvida. Valsts ierēdņiem vēstuļu vadlīnijas gan nav obligāti jāievēro.

Der ievērot, ka katrai samudžinātajai vēstulei ir pievienots tās autors un telefona numurus. “Katrai vēstulei ir sagatavotājs, tas ir cilvēks, kas šo vēstuli ir gatavojis un ļoti labi šo jomu pārzina. Ja cilvēkam, izlasot šo vēstuli tiešām rūpīgi, joprojām paliek neskaidrības vai šaubas, tad pilnīgi noteikti var zvanīt šim cilvēkam uz norādīto tālruņa numuru un izrunāt ar viņu telefoniski, sarunāt tikšanos klātienē,” saka VID pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti