Dienas ziņas

Kurzemē – 170 video novērošanas kameru

Dienas ziņas

Dricānos atjauno katoļu draudzes māju

Bauskā sapnis par jaunu bibliotēku izsapņots

Sapnis par jaunu bibliotēku Bauskā izsapņots

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Sapnis par jaunas bibliotēkas būvniecību Bauskā, kas nodokļu maksātājiem izmaksājis 256 000 eiro, tagad ir izsapņots. Projekts divreiz neesot apstiprināts, tāpēc pašvaldība nolēmusi bibliotēkas vajadzībām pārņemt ēku no Finanšu ministrijas. Iecerētajai ēkai gan arī būs nepieciešama pārbūve, turklāt ar citām telpām jānodrošina tur pašlaik esošie nomnieki.

Bauskas centrālā bibliotēka ir galvenā reģiona bibliotēka, bet tā nespēj visiem nodrošināt piekļuvi  grāmatu pasaulei, jo pirms tam jāpārvar stāvas un līkumotas kāpnes. Arī pilnvērtīgi izmantot visas telpas neesot iespējams. Vietās, kuru  izturība atkarīga no stāvu zemāk saliktajām stutēm, būvniecības valsts kontroles birojs aizliedzis  plauktus piekraut ar grāmatām.

"Tas nebija abonementā, bet šeit meitenes tika ļoti ātri klāt un varēja cilvēkam iedot, ja  katalogā redzēja. Šeit viss mums bija jāatslogo šajā telpā," teica Bauskas centrālās bibliotēkas vadītāja Māra Kuļikauska.

Uz kultūras centru kā uz pagaidu mājvietu bibliotēka pārcēlusies pirms 75 gadiem, un pašlaik esot pēdējā visā Kurzemes un Zemgales reģionā, kurai joprojām nav mūsdienīgu telpu. Jaunas bibliotēkas būvniecībai projekts, kas nodokļu maksātājiem izmaksājis 256 000 eiro, izstrādāts un pārstrādāts jau sen. Tagad šis sapnis izsapņots, un pašvaldība pieņēmusi lēmumu bibliotēkas vajadzībām pārņemt Finanšu ministrijai piederošu ēku.

"Tuvākā nākotnē Eiropas Savienības atbalsta  šādiem projektiem, izskatās, ka nebūs, un tāpēc mums nav citas izejas. Kalna iela 18 ir avārijas stāvoklī," pauda Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs (Nacionālā apvienība).

Padomju gados būvētā divstāvu ēka gan arī ar vides pieejamību nevar lepoties. Cilvēkiem ar kustību traucējumiem tajā neiekļūt. Arī uz otro stāvu ved kāpnes. Turklāt ēkā jau atrodas gan valsts institūciju, gan privātpersonu biroji, kam pašvaldībai jānodrošina līdzvērtīgas telpas.

"Te tomēr ir divstāvīga ēka, un pirmajā stāvā mēs varētu izveidot, lai cilvēki ar kustību traucējumiem varētu tikt iekšā. Te būs jāpārbūvē, tas nav tā, ka mēs rīt varētu iet iekšā un apkalpot cilvēkus," sacīja Čačs.

Nomnieki jau esot aptaujāti, un piekrituši pārcelties. Arī ''Valsts nekustamajiem īpašumiem''  iebildumu neesot, bet tas, cik šāda pārbūve izmaksās, gan vēl neesot aplēsts. "Es domāju, ka izmaksas varētu nebūt tik lielas (kā būvējot jaunu), tas, protams, atkal ir laiks, kas ir jāgaida, bet pats galvenais visā šajā ir tas, ka bibliotēkai nepieciešams pēc iespējas ātrāk pārcelties uz pieejamām telpām, un vieta tur ir ļoti laba," sacīja Bauskas centrālās bibliotēkas vadītāja Māra Kuļikauska.

2022. gadā bibliotēka atzīmēs savu 100. gadskārtu, un vadītāja cer, ka līdz tam vismaz visi priekšdarbi, lai pārceltos, būs paveikti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti