Salu tilta otrās kārtas darbu izmaksas dubultojušās līdz 30 miljoniem eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 6 mēnešiem.

Salu tilta pievadceļu remontdarbu izmaksas sākotnēji lēsto 15 miljonu eiro vietā nu tiek plānotas jau vairāk nekā 30 miljonu eiro apmērā. Tā liecina trešdien, 8. novembrī, Rīgas domes Finanšu komitejas lemšanai sagatavotais dokuments.

Rīgas domes pārstāve Una Ahuna-Ozola par Salu tilta remontiem
00:00 / 00:23
Lejuplādēt
Vēl tikai pirms diviem mēnešiem dome nolēma, ka darbi ap Salu tiltu izmaksās jau 17 miljonus eiro, bet tagad lēmumā tiek veikti nākamie grozījumi.

Kā skaidro Rīgas domes Satiksmes departamentā, summa līdz 30 miljoniem eiro izaugusi darbu projektēšanas gaitā. Paredzēts arī, ka vairāk nekā 22 miljonus izmaksu segs Kohēzijas fonda finansējums.

“Pirmajā kārtā tika remontēts tilts pār Daugavu un Mazo Daugavu, otrajā kārtā tiks remontēti tilta pārvadi gan labajā, gan kreisajā pusē. Tātad būs remontēts pārvads pār Krasta ielu, pārvads Lucavsalā, estakāde Zaķusalā, pie Mūkusalas apļa uzbrauktuves, kā arī pats pieslēgums Mūkusalas ielai,” stāsta departamenta pārstāve UnaAhuna-Ozola.

Viņa piezīmē, ka projekts atbilst modernas infrastruktūras principiem. Tas nozīmē, ka priekšroka būs dota gājējiem, velosipēdistiem un sabiedriskajam transportam. “Provizoriski darbiem ir jānoslēdzas līdz 2020. gada nogalei,” bilst Ahuna-Ozola.

Rīgas domes Finanšu komitejā trešdien par šo jautājumu izvērtās asas diskusijas. Gala tēriņus gan izdosies noskaidrot konkursā novembra beigās. Tad būs zināms, kurš uzņēmums remontēs Salu tilta pievedceļus abpus Daugavai.

Opozīcijas deputāti par Salu tilta otrās kārtas izmaksu kāpumu
00:00 / 01:06
Lejuplādēt
Opozīcijas partiju deputāti norādīja gan uz to, ka  iepriekšējā pieredze liecinot par to, ka Salu tilta remonta pirmā kārta “noslēdzās ar milzīgu korupcijas skandālu”, un īsti nav skaidrojuma izmaksu pieaugumam, tie neesot īsti ticama un tos nevar atbalstīt.

Darbus sākt Rīgas dome plāno nākamā gada beigās. Pašlaik gan turpinās remontu projektēšana, bet par reālajiem darbiem vēl sagaidāma ilga iepirkuma procedūra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti