13 gadus Salaspils domes vadītājs bija "Jaunās Vienotības" pārstāvis Raimonds Čudars. Nu viņš kļuvis par Saeimas deputātu. Salaspils novada grožus no Čudara pārņēmis viņa partijas biedrs – līdzšinējais domes priekšsēdētāja vietnieks, jurists Raivis Anspaks. Ceturtdien, 3. novembrī, ārkārtas sēdē viņa kandidatūra tika atbalstīta vienbalsīgi. Anspaks sola turpināt iepriekšējās domes vadības iesāktos darbus.
"Lielās prioritātes ir bērnudārza – 7. pirmsskolas izglītības iestādes – pabeigšana. Plānots mums to izdarīt ir līdz nākamā gada rudenim.
Nākamā prioritāte, kur šobrīd norit darbs pie iepirkuma dokumentācijas – tas ir kultūras nams "Enerģētiķis", kas šobrīd palicis tāds objekts, ar ko gribas tikt galā. Cerams, šī gada laikā uzsāksim būvdarbus. Provizoriski tas darbs ievilksies uz kādiem gadiem diviem trim," sprieda Anspaks.
Par Saeimas deputātu kļuvis arī Siguldas mērs Uģis Mitrevics. Viņa vietā ceturtdien ar 17 balsīm ''par'' un divām ''pret'' ievēlēta līdzšinējā domes priekšsēdētāja vietniece, Siguldas Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāja Līga Sausiņa. Viņa nav nevienas partijas biedre, bet pašvaldību vēlēšanās kandidēja no apvienotā Nacionālās apvienības, Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un Zaļās partijas saraksta.
"Darbs numur viens ir turpināt strādāt pie tā, kas iestrādāts mūsu programmā, pie mūsu vērtībām. Bet man kā vadītājai ir savi akcenti, ko gribētu izcelt jaunā līmenī, jaunā pakāpē. Viens no tiem ir iedzīvotāju iesaiste, iedzīvotāju līdzdalība lēmumu pieņemšanā.
Otrs pīlārs, kurš iezīmējies pēdējā laikā sadarbībā ar Cēsu un Valmieras pašvaldībām, ir šo novadu virzība Gaujas Nacionālā parka kā zaļā reģiona virzienā. Lēnām, pamazām, neaizliedzot, bet veicinot," skaidroja Sausiņa.
Darbā uz Saeimu devies arī LRA pārstāvošais Ādažu domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks. Tādēļ otrdien par domes priekšsēdētāju ievēlēta Sprindžuka partijas biedre un līdzšinējā vietniece attīstības jautājumos Karīna Miķelsone, kurai šis ir pirmais sasaukums deputātes amatā, bet pirms tam ir vairāku gadu pieredze dažādu būvprojektu, kā arī Attīstības nodaļas vadībā.
"Noteikti jāturpina iesāktais. Esmu daudz strādājusi pie attīstības plāniem. Tad nu šobrīd ir tā situācija, kad var strādāt pie to ieviešanas," sacīja Miķelsone. "Ja jautājums ir par prioritātēm, tad noteikti vēlos uzsvērt izglītības pakalpojumu paplašināšanu,
gan pirmsskolas, gan vidusskolas izveide Carnikavas pagastā un, es domāju, ņemot vērā, ka esam pilsēta, ambīcija par ģimnāziju Ādažu pilsētā arī ir vietā."
Par Saeimas deputāti kļuvusi arī Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, bet viņas pēcteci izvēlēt vēl nav izdevies. Uz šo amatu izvirzītas divas kandidātes – partijas "Kuldīgas novadam" pārstāve, Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktore Inese Astaševska un Nacionālo apvienību pārstāvošā deputāte Kristīna Ansone. Abās balsošanas reizēs ceturtdien, 3. novembrī, balsis par viņām sadalījās līdzīgi 7:7. Sēdē piedalījās 14 no 15 domes deputātiem. Tādēļ tiks sludināta jauna ārkārtas sēde.