Dienas ziņas

Bērnunama audzēkņi dzīvos ģimeniskā vidē

Dienas ziņas

Vai ES sniegtās iespējas palīdz laukiem?

Kultūras nama rekonstrukcijai – otrs piegājiens

Salaspils Kultūras nama rekonstrukcijai – otrs piegājiens

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Salaspils kultūras nama “Enerģētiķis” rekonstrukcijai – otrs piegājiens. Ir beidzies metu konkurss, un šogad tikšot izstrādāts jauns tehniskais projekts.   

ĪSUMĀ:

  • Salaspils kultūras namam beidzies metu konkurss, izstrādās jaunu tehnisko projektu.  
  • 1980. gadā būvētā kultūras nama ''Enerģētiķis'' ēka  bija atstāta laika zoba varai.
  • 2017. gadā uzsākta rekonstrukcija, bet to apturēja, jo divas pamatsienas gāzās ārā.
  • Pērn izsludināts jauns rekonstrukcijas metu konkurss.
  • Zaudējumos būs jānoraksta iepriekšējam projektam iztērētie aptuveni 40 000 eiro.
  • Jaunajā konkursā no sešiem pretendentiem uzvarēja arhitektu apvienība, ko sabiedriskajā apspriešanā pārstāvēja Edijs Levins.
  • Jaunajā skicē būve ir paplašināta vēl par vienu zāli, ēkā integrēts lifts un vasarā varēšot izmantot jumta terasi.
  • Interese par sabiedrisko apspriešanu bija niecīga, bet klātesošajiem iebildumu nebija.
  • Būvniecība, kuras izmaksas lēstas ap 5 miljoniem eiro, varētu sākties 2021. gadā.
  • Lielā mērā tas būs atkarīgs no iespējas saņemt aizdevumus.


Jau vairākus gadus 1980. gadā būvētā kultūras nama ''Enerģētiķis'' ēka Salaspils centrā ir atstāta laika zoba varai. 2017. gadā kultūras namam gan tika uzsākta rekonstrukcija, bet drīz vien to apturēja  Būvniecības valsts kontroles birojs.

Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars (“Jaunā Vienotība”) stāstīja, ka būvniecības procesā “pie demontāžas tika konstatēts, ka divas no pamatsienām gāžas ārā, līdz ar to darbi tika apturēti”.

“Tas lika mums, protams, pavisam savādāk šo procesu virzīt, un man prieks, ka mēs zināmā mērā esam izkustējušies no šī punkta,” sacīja Čudars.

Lai gan  kultūras nama atjaunošanā jau ieguldīts ne mazums līdzekļu, pagājušā gada rudenī tika izsludināts jauns rekonstrukcijas metu konkurss, un tikšot izstrādāts arī jauns  tehniskais projekts.

Pašvaldības vadītājs gan piebilda, ka zaudējumos būšot jānoraksta vien iepriekšējam projektam iztērētā nauda aptuveni 40 000 eiro.

“Mēs runājam par demontāžas darbiem, kuri bija jāveic tā kā tā, līdz ar to tā nav nauda, kas ir pazaudēta,” skaidroja Čudars.

Jaunajā metu konkursā starp sešiem pretendentiem par labāko atzīta arhitektu apvienība, ko sabiedriskajā apspriešanā pārstāvēja Edijs Levins. Jaunajā skicē būve ir paplašināta vēl par vienu zāli. Ēkā tikšot integrēts arī lifts un vasarā varēšot izmantot arī jumta terasi.

“Īstenībā bija brīvas rokas, kā darboties, bet mūsu ideja bija saglabāt to tīro ģeometrisko plakni, kāda ir šobrīd redzama, jo lielā mērā tā ir palikusi cilvēku atmiņā.  Mēs gribējām spēlēties ar to padomju laika modernismu un veidot tā kā piebūves pirmā stāva līmenī,” stāstīja Edijs Levins.

Interese par sabiedrisko apspriešanu gan bija visai niecīga, bet klātesošajiem iebildumu pret jauno kultūras nama veidolu praktiski nebija.

“Patiesībā ir liels prieks, ka ir diezgan liels solis sperts uz priekšu. Manuprāt, šis ir viens no tādiem veiksmīgākajiem projektiem kuram mēs redzam nākotni, kas arī varētu darboties dzīvē. [..]Ir vajadzīga liela, laba, skaista zāle salaspiliešiem,” atzina salaspiliete Sintija.

Tiek plānots, ka būvniecības darbi, kuru izmaksas tāpat kā iepriekš tiek lēstas ap 5 miljoniem eiro, varētu sākties 2021. gadā. Lielā mērā tas gan būs atkarīgs no iespējas saņemt aizdevumus, tomēr esot cerība, ka pēc teritoriālās reformas beigām tas būšot iespējams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti