Sakaru torņa nākotne Asaros būs Jūrmalas domes rokās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 7 mēnešiem.

Ap 700 jūrmalnieku saņēmuši vēstules ar aicinājumu paust savas domas par kompānijas "Tele2" vēlmi blakus privātmājām celt kārtējo sakaru torni un bāzes staciju. Pašvaldības oficiālajā izdevumā uz sabiedrisko apspriešanu par šo domu jūrmalnieki gan saukti jau vairāk nekā pirms gada, taču toreiz neviens uz sapulci neieradās. Tagad jūrmalnieki ceļ trauksmi, ka kūrortpilsētā uzcels 60 metru augstu torni, kas bojās Jūrmalas tēlu un varbūt skādēs tuvējo iedzīvotāju veselībai. "Tele2" bažas noraida, bet Jūrmalas dome, kas pret sakaru torni neiebilst, sola izvērtēt asarnieku bažas. 

Ar plāniem būvēt jaunu sakaru torni un bāzes staciju "Tele2" Jūrmalas domē vērsās jau pērn vasaras beigās. Vieta 60 metru augstajai metāla būvei izvēlēta Asaros blakus dzelzceļa sliedēm un stacijai. Pašvaldība tādu ieceri uzreiz atbalstīja, jo teritorijas plānam atbilst, turklāt sakaros mēdzot būt traucējumi.

Asaru iedzīvotāji tika aicināti savas atsauksmes sniegt līdz oktobra vidum vai arī klātienē prezentācijas pasākumā jau septembrī. Sludinājums par to ticis ievietots gan Jūrmalas interneta lapā, gan pašvaldības oficiālajā izdevumā, skaidro domē. Taču uz apspriedi neviens neieradās. Iespējams, jūrmalnieku kūtrums saistāms ar faktu, ka publicētajā paziņojumā, kā redzams izdevuma arhīvā, nemaz nav minēta konkrēta adrese, kur īsti sakaru tornis plānots. 

Tomēr iedzīvotāju klusēšanu Jūrmalas dome atbildīgā komiteja uzreiz nav pieņēmusi kā zaļo gaismu "Tele2" bāzes stacijai, skaidro Jūrmalas pašvaldības Inženieru un ģeodēzijas nodaļas vadītājs Ģirts Brambergs. Pēc pašvaldības speciālista teiktā, uzdevums veikt aptauju bijusi domes iniciatīva. 

Noteiktajā puskilometra rādiusā dzīvojot vairāki simti jūrmalnieku, lēš pašvaldībā. Precīzāk runā pats "Tele2", skaidrojot, ka 7. oktobrī aptuveni 700 adresātiem Asaros nosūtīts aicinājums paust savas domas. Labākus balss un jaudīgus interneta sakarus vajadzējis Jūrmalas centram, bet Asari izvēlēti kā nomale. Tā noprotams pēc "Tele2" komercdirektora Jāņa Spoģa teiktā.

"Maksimālām klientu ērtībām un drošībai, šo bāzes staciju plānojam būvēt Asaros. Tas ir dzelzceļa malā, kur jau tagad ir gan troksnis, gan vilcieni brauc. Ja gribam sakarus pilsētā, tai stacijai ir jābūt pilsētā - vai nu uz torņa, vai kādas ēkas jumta. Ja tas atradīsies mežā, pilsētā to sakaru nebūs, diemžēl tāda ir mobilo sakaru fizika," skaidro Spoģis.   

Ja visi 700 adresāti, kam vēstules izsūtītas, paudīs negatīvu nostāju, "Tele2"  meklēšot citu risinājumu. Līdz šim gan nevienā no bāzes staciju celšanas vietām krasi noraidoša attieksme neesot bijusi. Vismaz daļa asarnieku pret "Tele2" plāniem celt metāla milzeni viņu privātmāju logu priekšā iebilst jau pašlaik. Jūrmalniece Diāna Šmite ir pārliecināta, ka līdz šim visas lietas kārtotas klusi un formāli, lai par to neviens Asaros neuzzinātu līdz pat ekskavatoru atbraukšanai.

"Faktiski viss ir darīts tā, lai iedzīvotāji par šo pasākumu vispār neuzzina. Otrkārt, par procesa necaurskatāmību runājot, ir virkne nepilnību arī ["Tele2"] vēstulē, kur nav norādīts termiņš, līdz kuram iedzīvotājiem jāatsaucas. Nav piedāvātas arī citas komunikācijas formas, kā tikai vēstules nosūtīšana uz norādīto adresi. Nav arī paskaidrots, kas notiks tālāk pēc iedzīvotāju attieksmes paušanas," uzskaita Šmite. 

Jūrmalniece saka - divu nedēļu laikā uz e-pastiem un vēstulēm pa pastu skaidrojumu nav sniedzis ne "Tele2", ne Jūrmalas domes vadība. Asaru iedzīvotāji iebilst pret kūrortpilsētas vides bojāšanu, bet vēl vairāk satraucas par savu veselību ilgtermiņā, ja blakus būs tāds tornis ar jaudīgu starojumu. 

Operators mierina, ka ik katru no nu jau vairāk par tūkstoš torņiem pārbaudot Veselības inspekcija. Savukārt citus veidus, kā apkopot iedzīvotāju domas un pēc tam tās iesniegt domē, nemaz neparedz normatīvi.

"Tele2" arī skaidro, ka iedzīvotāju domas gaidīs līdz valsts svētkiem novembrī. Pēc tam Jūrmalas būvvalde apkopotos viedokļus iesniegs skatīšanai domei. Deputātu rokās būs izšķirt, cik liela teikšana ir iedzīvotājiem un vai Asaros ļaut celt sakaru torni. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti