Panorāma

Nodokļus sola nemainīt

Panorāma

"Lemberga lietā" sāk lasīt apsūdzību

Kriminālprocess par vilciena notriekto zēnu

Sāk kriminālprocesu par septiņus gadus vecā zēna nāvi Mangaļos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 11 mēnešiem.

Par septiņus gadus vecā zēna nāvi Mangaļos, kur viņš ar velosipēdu paskrēja zem garām braucoša vilciena, policija sākusi kriminālprocesu. Tajā skaidros arī to, kāpēc mazais braucējs tik bīstamā vietā bija viens, bez vecākiem. Vietējie iedzīvotāji šo dzelzceļa pāreju atzīst par nedrošu, jo vilcienu pamanīt traucē koki. Uzņēmumā “Latvijas dzelzceļš” gan uzsver, ka šis ir pirmais negadījums šajā vietā.

Maijā zēns pabeidza pirmo klasi, un šīs bija viņa pirmās vasaras brīvdienas jau kā skolniekam. Diemžēl sestdien, 25.jūnijā, ap deviņiem vakarā puika ar riteni šķērsoja ceļu pasažieru vilcienam Rīga-Skulte, kas tikko bija izbraucis no Mangaļu stacijas.

Valsts policijas Rīgas pārvaldes Ziemeļu iecirkņa kriminālpolicijas priekšnieks Atis Čakārnis stāstīja, ka saskaņā ar vilciena mašīnista liecībām vilciena ātrums negadījuma brīdī bija 50-60 kilometri stundā. Vilciens veicis avārijas bremzēšanu, devis skaņas signālu, bet tas nelīdzēja.

Šķērsojis automašīnu pilno Viestura prospektu, kur gan ir regulējama gājēju pāreja, zēns pāri sliedēm atgriezās mājās. Pieaugušo ar viņu nebija.

"Viņš bija redzēts veikalā pirms tam. Jā, viens, bet mēs noskaidrosim apstākļus," noteica Čakārnis.

Policijā atzīst, ka uzsāktajā kriminālprocesā zēna ģimene vēl nav pratināta. To neļauj vecāku emocionālais stāvoklis. Traģēdijas vietā atnesti ziedi, deg sveces un nolikts rotaļu traktors. Apkaimē dzīvojošie pārdzīvo.

Arī Mangaļu iedzīvotāja Vera šo pāreju šķērso regulāri. Tās betona bloki ir nevienmērīgi, regulāri sprūstot iekšā bērna ratu riteņi. "Svilpt nesvilpj. Tikko pabrauca garām vilciens, paši dzirdējāt. Nezinu, ko darīt. Tuneli būvēt?"

Cita iedzīvotāja Ļena pati reiz vilcienu šeit pamanījusi 20 metru attālumā no sevis un sava riteņa. "Tie koki traucē vilcienu redzēt. Kad pati braucu ar riteni, labi, ka man uztaurēja. Bet šoreiz vēl bija brīvdienas, taču neviena paziņojuma, ka tik bieži vilcieni ies, nebija. Esam pieraduši, ka iet reizi stundā vai divās. Bet brīvdienās ik pēc 15 minūtēm gāja.''

Vietējie atzīst, ka svilpi negadās dzirdēt bieži. Traucē koki, bet šodien, iespējams, protams, ka sakritība, taču ir izpļauta zāle.

Tāpat gar Viestura prospektu augošajiem kokiem, kas aizsedza zēna skatu uz vilcienu, šodien apcirptas atvases. "Latvijas dzelzceļā" skaidro, ka šī pāreja līdz šim skaitījās droša – līdz svētdienas traģēdijai te nebija notriekts neviens.

Bojāgājušais riteņbraucējs bija pārāk mazs, lai viņam būtu velosipēda vadītāja apliecība. To Latvijā var iegūt no desmit gadu vecuma, nokārtojot eksāmenu. Jaunākiem bērniem par drošību uz ceļa jāmāca skolā un noteikti jāstāsta ģimenē.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Jānis Aizpors norādīja, ka reizi mēnesī vai nedēļā vajadzētu atsvaidzināt pamatzināšanas ceļu satiksmes noteikumos.

Statistika liecina, ka pēdējo desmit gadu laikā bojā gājušo riteņbraucēju skaits Latvijā samazinājies trīs reizes. Pērn neviens riteņbraucējs līdz 14 gadu vecumam nāvējošas traumas nav guvis. 2014.gadā bojā gājis viens bērns vecumā no sešiem līdz deviņiem gadiem, vēl pirms gada miris riteņbraucējs vecuma grupā no 10 līdz 14 gadiem.

Mangaļos nobrauktajam zēnam vasaras vidū būtu palikuši astoņi gadi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti